mérkőzés

2019.04.07. 19:49

A Tatabányai KC és a Tatai SE kosárlabdacsapata is hazai pályán maradt alul

Nem termett sok babér női kosárlabdacsapatainknak a hétvégén, igaz, a Tatabányai KC és a Tatai SE sem várhatta esélyesként a fordulót. Előbbi a listavezető TFSE ellen maradt alul otthon, utóbbi pedig a Győrtől szenvedett vereséget, ugyancsak hazai környezetben.

Várvizi Tamás

A TKC sima vereséget szenvedett a listavezető fővárosiaktól, a hazaiaknak csak fellángolásaik voltak.

Mózes Emil: Nem voltunk egy súlycsoportban az ellenféllel, megérdemelt vendégsiker született.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 21. forduló

Tatabányai KC – TFSE 50-88 (14-22, 18-28, 5-26, 13-12)

Tatabánya, 50 néző.

TKC: Szamosi 2, Kaluha-Guti 3/3, Horváth Sz. 8, Doktor 6, Pénzes. Csere: Kapornai 2, Zólyomi

2, Farkas 17/6, Galli-Hirling, Kokavecz 5/3, Seri 5. Vezetőedző: Lukács Anikó.

Az eredmény alkulása: 5. perc: 2-6, 15. p.: 23-33, 25. p.: 34-62, 35. p.: 44-80.

Az amúgy is tartalékos tataiak rendkívül balszerencsés meccsen vannak túl, Gyöngyösi ugyanis már a meccs elején megsérült és később vissza se tudott jönni, Gusztafik pedig eleve nem is lépett pályára.

Így aztán több olyan játékosra is kulcsszerep hárult, akik máskor csak perceket kapnak. A vége ennek megfelelően nem is lehetett más, mint súlyos hazai vereség.

Szabó Judit: Irányító és center nélkül meglehetősen nehéz ezt a sportágat játszani. Mindenesetre

örülök, hogy túl vagyunk rajta.

Zöld csoport, 21. forduló

Tatai SE – Széchenyi Kosárlabda Akadémia Győr 59-104 (16-23, 13-30, 18-24, 12-27)

Tata, 50 néző.

TSE: Kuller 13, Chroméj 8, Kiss J. 18/6, Orsós-Bogdán 8/3, Gyöngyösi 6. Csere: Jagicza 5, Kiss

Cs., Kurucz 1. Vezetőedző: Szabó Judit.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 6-4, 15. p.: 21-37, 25. p.: 32-61, 35. p.: 51-88.