Nincs kérdés: az angolok befűzték az oktatófilmet Szenegál ellen

Létrejött az (egyik) álomnegyeddöntő a katari labdarúgó-világbajnokságon, Anglia ugyanis simán, 3-0-ra verte Szenegált a vasárnap esti nyolcaddöntőben, a folytatásban pedig a lengyeleken átlépő franciákkal találkoznak.

V. T.

Három az angol igazság is: ennyit rúgtak Kane-ék Szenegálnak

Forrás: AFP

Az afrikaiak eleinte ijesztgettek, ám különösebb eredmény nélkül. Nem úgy az angolok: a 38. percben Kane-Bellingham-Henderson összjáték után utóbbi szerezte meg a vezetést (1-0). Aki azt hitte, hogy ez az egy gól esik az első játékrészben, tévedett, a Háromoroszlánosok ugyanis növelték előnyüket: a 45+3. percben Kane volt eredményes (2-0).

A második félidő elején hamar lerendezett minden vitás kérdést Anglia, az 58. percben Foden átadása után Saka lőtt higgadtan a bal alsóba (3-0).

A maradék bő fél óra már csak formalitás volt, Anglia újabb erődemonstrációt tartott és készülhet a lengyeleket délután kiejtő franciák elleni szombat este 20 órakor kezdődő negyeddöntőre. Ellenük alighanem jóval nehezebb dolguk lesz, mint eddig bármikor a tornán...

Labdarúgó-világbajnokság, nyolcaddöntő

Anglia–Szenegál 3–0 (2–0)

Katar, al-Hor. V: Barton (salvadori)

Anglia: Pickford – K. Walker, Stones (Dier, 76.), Maguire, Shaw – J. Henderson (Phillips, 82.), Rice – Saka (Rashford, 65.), Bellingham (Mount, 76.), Foden (Grealish, 65.) – H. Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate

Szenegál: É. Mendy – Sabaly, Koulibaly, Ab. Diallo, Jakobs (Ballo-Touré, 85.) – I. Sarr, N. Mendy, Ciss (Gueye, a szünetben), K. Diatta (P. Sarr, a szünetben) – I. Ndiaye (Dieng, a szünetben) – Dia (Diédhiou, 72.). Szövetségi kapitány: Aliou Cissé

Gólszerző: J. Henderson (38.). H. Kane (45+3.), Saka (57.)

Minden, ami világbajnokság: kattints és kövesd a híreket!