Sport

2012.12.10. 08:53

Otthon javított a Dág

Címkék#Dág

Ami a bírói bakik miatt nem sikerült az első rangadón, Kecskeméten, az a másodikon, hazai környezetben, magas színvonalú játékkal összejött. A dágiak egy nagyon jó Kazincbarcikát fektettek két vállra vasárnap.

P. J.

Férfi NB I., 12. forduló

Kádár Kecskemét RC – Dági KSE 3:0 (25, 15, 17)

Kecskemét, 300 néző, vezette: Kiss Z., Szabó Zs.

Dág: Oszuska G., Pollák, Horváth G., Oszuska II. Z., Jánossy, Szauter P. Csere: Zirigh (liberó), Balázs, Bertók, Bársony. Edző: Oszuska I. Zoltán, Szauter Ferenc.

Az eredmény alakulása, I. játszma: 7-8, 12-16, 18-20, 23-24, 26-25. II. szett: 5-2, 12-6, 19-9, 23-12, 24-15. III. szett: 6-6, 11-8, 18-12, 21-15, 24-17.Nem úgy indult, hogy ez lesz a vége. A vendégek az elején teljesen elbizonytalanították a hazaiakat. Jól nyitottak, jól sáncoltak. 23-24-es állásnál Jánossy ütése 30 centivel a vonalon belül „fúródott” a parkettába. Ezt a kecskemétiek trénere is elismerte, sőt, sportszerűen jelezte. Ám a Kiss-Szabó bíróduó másképp látta. A játszma odalett.

A vendégek pedig érezhetően kedvüket vesztették, hiszen egy amatőr csapat, amely a játékért játszik ilyet ritkán tud elviselni. Rá is ment a második szett, és végül a harmadik felvonás is. A dágiakat teljesen visszavetette ez a hibás játékvezetői döntés, hitehagyottan, lélektanilag padlón küzdötte végig a rangadót a megyebeli együttes.

Gyurkó Sándor, a KKRC szakvezetője: - Az első játszmában végig görcsösek voltunk. Jó lenne, ha az ilyen rangadókon lennének vonalbírók is.

Szauter Ferenc: - Valamiért itt mindig rosszul játszunk. Jobb volt a Kecskemét.

Zirigh Balázs: - Dágon ugyanilyen szituációban ez az eset már megtörtént. Most is, megnyert játszmát vettek el tőlünk.
Oszuska I. Zoltán: - Nagyon sajnálom, hogy a rangadónak indult mérkőzést a játékvezetők tönkre tették. Már soha(?) nem tudjuk meg mire képes a Kecskemét, ha az első játszmát hagyják nekünk megnyerni.

A Kazinbarcika elleni első játszmában remekelt a Dág.

13. forduló

Dági KSE – Vegyész RC Kazincbarcika 3:0 (20, 14, 23)

Dág, 150 néző, vezető: Csikós, Donkó.

DKSE: Oszuska G., Pollák, Horváth G., Oszuska II. Z., Jánossy, Szauter P. Csere: Zirigh (liberó). Edző: Oszuska I. Zoltán, Szauter Ferenc.

Nagyon jól fogadták játékosai a vendégek nyitásait, és az így megszelídített labdákkal hatékony támadásokat indítottak szélről és középről egyaránt. A hazai centerek, Szauter és Horváth egyértelműen felülmúlták a vegyész támadói alakzatát. A második felvonás hazai örömjátékot hozott. A DKSE a játék minden elemében felülmúlta a Kazincbarcikát, és minden be is jött ebben a szettben a házigazdáknak.
Az utolsó menetre teljes szerkezetváltást határozott el a vendégek szakvezetője.

Ez megzavarta kissé a vendéglátókat, és emellett még „sült” is a vendégek keze. Az összecsapás színvonala ekkor volt a legmagasabb. Sokszor tapsolhatott bravúros megoldásoknak a publikum. A játszma közepe táján, pontosabban a második technikai szünetet követően húzott el egy fikarcnyit a Dág, ám a VRC nem adta fel. Végig egymás nyakában liheget a két társaság. A hazaiak győztes pontja pedig igazi slussz poén volt, mivel a feladó, Oszuska Gábor érte el...

Oszuska I. Zoltán: – Jó játékkal nyertünk. Mindenki hozta azt, amit egy rangadón mutatni kell. Csak így sikerülhetett ezt a jó Kazincbarcikát legyőznünk.

P. J. Férfi NB I., 12. forduló Kádár Kecskemét RC – Dági KSE 3:0 (25, 15, 17)

Az eredmény alakulása, I. játszma: 7-8, 12-16, 18-20, 23-24, 26-25. II. szett: 5-2, 12-6, 19-9, 23-12, 24-15. III. szett: 6-6, 11-8, 18-12, 21-15, 24-17. 13. forduló Dági KSE – Vegyész RC Kazincbarcika 3:0 (20, 14, 23)

A mérkőzés alakulása, I. játszma: 8-6, 12-9, 21-16, 24-20. II. szett: 6-1, 13-8, 22-10, 24-14. III. szett: 7-8, 11-12, 15-16, 20-18, 22-22, 24-23. -->