Sport

2012.08.12. 10:24

Kikapott a Tatabánya a Gyirmóttól

A Duna FC Tatabánya gárdája egygólos vereséget szenvedett a Gyirmóttól a Magyar Kupa első fordulójában. A vendégek a győztes gólt a 90. percben szerezték.

Hamburger Kinga

Magyar Kupa – 1. forduló

Duna FC Tatabánya – Gyirmót FC 1-2 (1-0)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 300 néző, vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Király K.)

Duna FC Tatabánya: Dombai – Almási, Izing, Böjte, Szekér, Kovács, Bakos, Huszák, Skriba, Weitner (Csovics, 73.), Móri (Kis, 67.). Vezetőedző: Csertői Aurél.

Gyirmót FC: Holczer – Balog, Cseri, Csizmadia, Ferenczi (Lázár, 56.), Fitos (Oross, 65.), Gévay, Magasföldi, Molnár (Laki, 46.), Regedei, Varga. Vezetőedző: Csank János.

Gólszerzők: Móri (10., tizenegyesből), Huszák (73., öngól), Oross (90.).

Sárga lap: Bakos (13.), Szekér (29.), Almási (64.), illetve Varga (22.), Balog (59.).

Piros lap: Gévay (51.).

A Duna FC Tatabánya labdarúgó csapata szombaton az NB II. Nyugati csoportjában vele együtt szereplő Gyirmót együttesét fogadta a Grosics Gyula Stadionban. Zuhogó esőben kezdődött a mérkőzés, de már a 10. percben megszerezte a vezetést a Tatabánya, amikor Móri értékesítette a büntetőt, 1-0.

A 24. percben Bakos szabadrúgását tolta a felső lécre Holczer. A második félidő elején, az 51. percben tíz emberre fogyatkoztak a vendégek, Gévay kiállítását követően. Az 53. percben Huszák szabadrúgása épphogy a kapufa mellett hagyta el a játékteret. Majd a 61. percben Weitner bal oldali beadása után Móri előtt volt a játékszer, azonban óriási helyzetben telibe találta a felső lécet. A 73. percben sikerült Csank János legénységének egyenlítenie, Huszák öngólját követően, 1-1. A 87. percben Bakos lövését ütötte ki a kapus. A továbbjutás sorsa a 90. percben dőlt el, amikor Oross megszerezte a Gyirmót második találatát.

Csertői Aurél, a Duna FC Tatabánya vezetőedzője: – Biztató, hogy a Gyirmót ellen így tudtunk játszani. Dehát gólra játsszák a mérkőzést.

Csank János, a Gyirmót FC vezetőedzője: – Nem úgy nézett ki a kiállítás után, hogy meg tudjuk nyerni a mérkőzést. Több olyan hibát követtünk el, amiből a Tatabánya építkezni tudott. Erőn felül teljesített néhány játékosunk, és ez hozta meg a sikert.

Piros lap: Gévay (51.). -->