Sport

2012.04.29. 15:38

Kiütötte az FTC-t a Carbonex

A Tatabánya hazai környezetben intézte el a bajnokság egyetlen fővárosi csapatát.

P. J.

Jegyzőkönyv

Budapest Bank Férfiliga, rájátszás az 5-8. helyért, 2. mérkőzés

Tatabánya Carbonex KC – FTC-PLER 30-17 (16-8)

Földi Imre Sportcsarnok, 450 néző, vezette: Kisfalvi, Péli.

Tatabánya: Szente – Harsányi 7(3), Diaz 3, Pordán 2, Dénes, Rédei 7, Iváncsik Á. 1. Csere: Bartucz (kapus), Lele 1, Kanyó 2, Takács B., Hud 5, Gál 1, Pásztor 1(1). Edz?: Debre Viktor.

FTC-PLER: Székely – Rév, Marczinkó 3, Lendvay 1, Kocsi 2, Bakos 1, Pálos 1. Csere: Kominek (kapus), Mazák, Bak 4(3), Auth, Soproni, Mikita 1, Faluvégi 3, Bendó. Edző: Zsiga Gyula.

Az eredmény alakulása, 7. p.: 2-2, 19. p.: 9-6, 24. p.: 13-7, 41. p.: 19-11, 46. p.: 22-12, 55. p.: 27-15.

Kiállítások: 14 perc, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 6/4, illetve 3/3.Tavaly a Fradi és a Carbonex – ez idő tájt – a bronzéremért vívott élet-halál harcot. Az idén, az egyetlen budapesti élvonalbeli FTC-nek a múlt évi bronz után, még az ötödik hely elérésére sincs sok esélye. És ez hamar bebizonyosodott Tatabányán is. Pedig a házigazdák nehezen lendültek bele. A döcögős indulás viszont harminc perc után már vastapsba „torkollott”. A Carbonex ugyanis jó védekezése nyomán az első félidő hajrájára eldöntötte a két pont sorsát.

A játék képe szünet után sem változott. A legtöbb izgalmat az olykor „harmatosnak” tűnő bírói ítéletek okozták. A hazaiak a sok kiállítás dacára becsülettel tették a dolgukat, a fővárosiak pedig nem tudták tartani a tempót. A második játékrész az elsőhöz hasonlóan vastapssal ért véget.

Debre Viktor: – Az első félidő elején ugyan még szorongatott minket a Fradi, de jó védekezésünknek köszönhetően magabiztos, megérdemelt győzelmet arattunk.

Zsiga Gyula: – Gratulálok a Tatabányának! Minden szinten felül múltak bennünket. Bízom benne, hogy a „visszavágón” a másik arcunkat mutatjuk.

Hétméteresek: 6/4, illetve 3/3. -->