Sport

2012.04.15. 13:19

Kikapott a Bányász

A harmadik helyezett Duna FC Tatabánya csapata a tabella negyedik pozícióján tanyázó Kozármislenyt fogadta.

Hamburger K.

NB II., Nyugati csoport – 23. forduló

Duna FC Tatabánya – Kozármisleny 1-2 (1-1)

Tatabánya, Grosics Gyula stadion, vezette: Farkas T. (Péter T., Horváth Z.)

Duna FC Tatabánya: Dombai – Almási, Milanovic (Béres, 76.), Izing, Szekér – Domokos (Lajtos, 68.), Kovács, Deme, Móri – Weitner (Vujovic, 52.), Farkas. Vezetőedző: Kiprich József.

Kozármisleny: Sólyom – Kiss, Fodor, Fellai, Tasselmájer (Balaskó, 46.) – Kovács, Pintér – Karacs (Vég, 72.), Tóth, Rácz (Koller, 81.) – Wittrédi. Vezetőedző: Márton Gábor.

Gólszerzők: Farkas J. (11.), illetve Wittrédi (41.), Karacs (51.).

Sárga lap: Kovács (43.), illetve Balaskó (58.), Rácz (81.), Pintér (84.).

A mérkőzés első tíz perce eseménytelenül telt, majd a 10. percben felpörögtek az események, megszerezhette volna a vezetést a Tatabánya, a büntetőt azonban Weitner elhibázta, Sólyom bravúrral védett.

A 11. percben viszont Farkas János indult meg, és kíméletlenül a kapuba bombázott, 1-0. A 41. percben egy védekezési hibát követően Wittrédi megkerülve Dombait az üres hálóba passzolt, 1-1.

A második félidőben annyiban változott a játék képe, hogy a vendégek sokkal koncentráltabban játszottak, több lehetőségük volt. Ennek meg is lett az eredménye, az 51. percben Karacs révén már 1-2 állt az eredményjelző táblán. A Tatabánya hiába támadott folyamatosan, egyenlíteni már nem tudtak, így Márton Gábor legénysége vitte el a három bajnoki pontot.

Mestermérleg

Kiprich József, a Duna FC Tatabánya vezetőedzője:
– Az első húsz percben el kellett volna döntenünk a mérkőzést, a Kozármisleny egy helyzetből egyet rúgott be, ezzel ki is tudott egyenlíteni. A második félidőben is csináltunk egy nagyon buta védekezési hibát, ezt ki is használta a Kozármisleny. El kell ismernünk, hogy ellenfelünknek több lehetősége volt a második felvonásban.

Márton Gábor, a Kozármisleny vezetőedzője:
– Tizenöt-húsz percig buta hibákat vétettünk. Onnantól kezdve azonban felnőttünk a feladathoz, átvettük az irányítást, és megfordítottuk a mérkőzést. A csapatunk szenzációs, elégedett vagyok.