Sport

2012.02.12. 10:03

Úgy érezték, utaznak rájuk a bírók

Címkék#Tata

A fiatal tatai együttes taktikailag felkészült a Tolna megyeiek taktikájából. Nem véletlen, hogy három negyeden keresztül jól játszva, vezettek Szabó Judit tanítványai. Aztán...

P. J.

Női NB I. B, 15. forduló

Szekszárd – Tatai SE 74-66 (22-28, 18-19, 12-13, 22-6)

Szekszárd, 100 néző, vezette: Prasch, Csurka.

TSE: Heizer 18, Kiss Cs. 2, Orsós-Bogdán 14, Bakó 4, Fekete F. 23. Csere: Krecsmayer, Kiss J., Pálmai, Dobsa 2, Brenner 3. Edző: Szabó Judit.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 14-13, 15. perc: 34-38, 25. perc: 46-58, 35. perc: 62-64.

A vendégeket egyáltalán nem lepte meg a házigazdák egészpályás letámadásos taktikája. A TSE játékosai végig kontroll alatt tartották riválisukat, és a meccs elején előnyt csikartak ki. De már ekkor érezhető volt, hogy a játékvezetők „szépen megfújják” a hazai pályát. A tataiak elsőszámú irányítója, Orsós-Bogdán tíz perc leforgása alatt négy személyi hibát gyűjtött össze.

Emellett a TSE frontembere, Heizer a harmadik személyinél tartott, miközben kissé meg is húzódott. Úgy tűnt, a vendégek rutintalanságának nagy ára lesz... A második felvonásban azonban alig változott a játék képe. Mindössze csak a hajrában – egy jó szériát követően – jött föl valamelyest a hazai társaság. A TSE lendülete a harmadik játékrészben is kitartott.

Változatlanul határozottan kosárlabdázott a Tata, a vendéglátók pedig nem tudtak közelebb kerülni a Szabó-tanítványokhoz. Viszont a vendégek kezdő ötöse egyre fáradt. Először az irányítójuk pontozódott ki, majd a vezérük, Heizer. Ekkor már csak hat perc volt hátra a találkozóból, de ezt már nem bírta átvészelni a megyebeli együttes. A 36. percben átvette a vezetést a Szekszárd, és a lefújásig még növelni is tudta megszerzett előnyét.

Szabó Judit: - Elkeseredett vagyok. Végig vezettünk, miközben úgy éreztem, a játékvezetők a kezdő ötösünket ki akarják pontozni. A második félidőben ellenünk tizenhét büntetőt ítéltek, míg a javunkra egyet sem. Nem szeretek úgy játszani, ha nem a játék dönt. Nyerhettünk volna, ha hagyják a bírók. Nagyon-nagyon szigorúan fújtak, vagy kimondjam... Részrehajlóan. Ez a meccs nem úgy kezdődött, ahogy – sajnos – végződött. De nincs gond. Megyünk tovább, tesszük a dolgunkat.

P. J. Női NB I. B, 15. forduló Szekszárd – Tatai SE 74-66 (22-28, 18-19, 12-13, 22-6)