Nézők előtti meccsen: tatabányai zakó

A 21-es szám sem hozott szerencsét az FC Tatabánya labdarúgói számára, a kék-fehér legénység 3-1-re kikapott az FC Fehérvár legénységétől a vasárnapi játéknapon.

kemma.hu

A meccset zárt kapuk mögött rendezték a budapesti Szőnyi úti sporttelepen.

A mérkőzés elején többet támadott a tatabányai együttes, veszélyes támadásokat vezettek Octavio Zambrano tanítványai. Farkas Balázs szöglete után Koller fejjel szerzett vezetést az esélyes Fehérvárnak. Herbert öngólja után nőtt a vendégek előnye, majd Dajic is betalált fejjel a Herbert helyére beálló Kurucz kapujába. Béres egy kipattanó után szépített.

Az edzők mondták:

Octavio Zambrano: - A vereség ellenére nem hibáztatom a játékosokat, mert teszik a dolgukat, de sajnos olyan helyzetben vagyunk, ahol nehéz ennél jobbat alkotni. Közönség és hazai pálya nélkül nagyon nehéz feladat tűzben tartani a játékosokat.

Disztl László: - Gratulálok csapatomnak a magabiztos győzelemhez. Az első tizenöt percben még nem találtuk magunkat, ám később bátran játszottunk és a második félidőben bebiztosítottuk győzelmünket.

A forduló további eredményei: MTK Budapest – BFC Siófok 3-0, Győri ETO – Zalaegerszeg 3-2, Nyíregyháza – Paksi FC 1-2, Budapest Honvéd – Diósgyőri VTK 0-1, REAC – FC Sopron - mérkőzés nélkül 3-0, Kaposvár – Debrecen 2-2. A Vasas – Újpest FC összecsapást hétfőn 18 órától rendezik.

Jegyzőkönyv

Soproni Liga – 21. forduló

FC Tatabánya – FC Fehérvár 1-3 (0-2)

Budapest, Szőnyi út, zárt kapuk mögött, vezette: Solymosi.

FC Tatabánya: Herbert (Kurucz, a szünetben) – Ferenczi G. (Tarcsa, 31.), Vámosi, Balogh B., Almási, Lázár Zs., Farkas V., Balogh Z. (Kovács I., 85.), Németh Á., Béres, Flores. Vezetőedző: Octavio Zambrano.

FC Fehérvár: Sebők Zs. – Dajic (Deniszov, 80.), Koller, Horváth G., Mohl, Sifter, Farkas B., Nagy D. (Fejes, 89.), Polonkai, Simek, Sitku. Vezetőedző: Disztl László.

Gólszerzők: Koller (26.), Herbert (öngól, 45.), Dajic (57.), illetve Béres (73.).