Sport

2007.10.28. 13:09

Vereséggel kezdték az idényt bajnok kosarasaink

Meglepetésre 75-73-ra kikapott a bajnok Tatabányai KC női kosárlabdacsapata a Török Flóris Törekvés együttesétől az NB I. B-ben.

Kovács Eszter

Hazai kosárral indult a találkozó, ezután őrizte vezetését a vendéglátó. A negyed közepén 10-9 állt az eredményjelzőn, de újra a fővárosiak szereztek pontokat, már 7 volt az előnyük. Sok pontatlanság és eladott labda jellemezte a tatabányaiak játékát, és jó hajrájuk ellenére is négypontos hátránnyal kezdték a második negyedet.
Jármainé vezérletével feljött a vendégcsapat, a 15. percben már csak egy pont volt a Török Flóris előnye. Ekkor rákapcsolt a házigazda, közelről és távolról is pontosan célzott, így hétpontos előnyre tett szert a nagyszünetig.
A pihenőt követően egymás után estek a kosarak mindkét oldalon, csak a játékrész második felében játszottak eredményesebben Biczóék. Sikerült faragniuk a hátrányból, a záró tíz perc előtt négy pont volt a különbség.
Az utolsó negyedben két fáradt együttes csatázott egymással, ezt bizonyítja, hogy rendkívül kevés pont született. Megyeszékhelyünk csapatának megvolt az esélye a fordításra, de a lelkes hazaiak nem engedték ki a kezükből a győzelmet.