2022.09.13. 13:20
Az RB Leipzig újabb középpályását veszítette el hetekre
A labdarúgócsapat néhány hétig nem számíthat Konrad Laimer játékára.

Konrad Laimer 2022. szeptember 10-én Lipcsében a Red Bull Arénában
Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP
Fotó: Jan Woitas
A lipcsei együttes - amely Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik személyében három magyar válogatott játékost is keretében tud - kedden honlapján közölte, hogy a 25 éves osztrák válogatott középpályás a csapat szombati bajnoki mérkőzésén bokasérülést szenvedett, így a következő időszakban nem léphet pályára.
A Bajnokok Ligájában főtáblás lipcseiek szerdán a kupasorozat csoportkörének második fordulójában a címvédő Real Madrid vendégei lesznek.
Egy héttel korábban a spanyol támadó középpályás, Dani Olmo dőlt ki hetekre részleges szalagszakadás miatt, míg továbbra sem bevethető a védő Lukas Klostermann, aki egy hónappal ezelőtt, a pontvadászat első fordulójában sérült meg.
Laimer az osztrák válogatottban sem játszhat a szeptemberi Nemzetek Ligája-találkozókon, honfitársai szeptember 22-én Franciaországban vendégeskednek, majd három nappal később Horvátországot fogadják.
Forrás: MTI