2017.01.20. 14:37
14 km/órával siklott ki az esztergomi vonat
Az NFM Közlekedésbiztonsági Szervezet jelentése szerint egy váltón siklott ki a szerelvény. A MÁV talált egy hibát, amely miatt a berendezés a vonat áthaladása közben is átállítódhatott.
Az első két kocsi gond nélkül átment a váltón, míg a harmadik kocsi utolsó két forgóváza a szerkezeten kitérő irányban haladt át. A vonat fedélzeti számítógépe a kisiklott motorkocsiban keletkezett sérülések miatt hibát jelzett, és a vonatot kényszerfékezéssel megállította.
Közölték továbbá: a biztosítóberendezés nem engedi a váltó átállítását, ha azon vonat halad át, a MÁV által elvégzett vizsgálat azonban feltárt egy olyan meghibásodást, amely lehetővé tehette a váltó átállítását.
A KBSZ megjegyezte, hogy az esztergomi állomás átépítés alatt van, a biztosítóberendezés átépítése a forgalom fenntartása mellett történik.
A Közlekedésbiztonsági Szervezet szakemberei a következő napokban próbákat végeznek a baleset feltételezett okának alátámasztására.