Hírek

2008.11.22. 19:49

Tizenhat között a Veszprém a BL-ben

Bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 16-os középdöntőjébe az MKB Veszprém, miután az utolsó csoportmérkőzésén legyőzte a vendég izlandi Haukar Hafnarfjördurt.

mti

A magyar bajnoknak pontot kellett szereznie, máskülönben csoportharmadikként – a Szegedhez hasonlóan – átkerült volna a KEK nyolcaddöntőjébe. Rövid ideig kis különbséggel vezettek a hazaiak, ám jól tartotta magát az izlandi együttes, amely negyedóra után egyenlített is (7-7). Időkérés után sorozatban háromszor talált be a Veszprém, majd ezt az előnyét a szünetig tovább hizlalta. A folytatásban sem volt gond, biztosan vezetett a magyar alakulat, a 47. percben már 26-19 volt az állás (főleg az  elnyűhetetlen Perez szállította a gólokat). A végjátékban már a  közönség maximális kiszolgálásával törődött a Veszprém.