Hírek

2005.04.16. 10:41

Parádés játékot nyújtott a Sporting

Lisszabonban talán még ma is ünnepelnek. Az UEFA-kupa negyeddöntőinek visszavágóján a Sporting odahaza 4-1-re verte a Newcastle-t, s bejutott a legjobb négy közé. A portugálokat követte a Parma, a CSZKA Moszkva és az Alkmaar.

Szabó Tamás

A Newcastle korán nyugodott meg. Az angol csapat odahaza 1-0-ra verte a Sportingot, majd a lisszaboni visszavágón Dyer révén a 20. percben újabb gólt szerzett. Portugál szemszögből nézve reménytelennek tűnt a helyzet. Aztán Niculae még a szünet előtt kiegyenlített, majd az utolsó húsz percben három gólt szereztek a hazaiak. Megfordították a meccset, és az elődöntőbe léptek. „Kimagasló teljesítményt nyújtottunk – büszkélkedett a Sporting mestere, José Peseiro.

Az Alkmaar megőrizte egygólos előnyét a Villarreallal szemben. Hollandiában 1-1-re végeztek a felek. Parmában Sáfár Szabolcs nem kapott gólt, de csapata, az Austria Wien képtelen volt ebből előnyt kovácsolni. A gól nélküli döntetlen kevés volt. Auxerre-ben a hazaiak csak faragtak a négygólos hátrányból, így az oroszok jutottak tovább.

UEFA-kupa, negyeddöntő, visszavágók:

Sporting–Newcastle 4-1 (tj: Sporting: 4-2)

AZ Alkmaar–Villarreal 1-1 (tj.: Alkmaar: 3-2)

Auxerre–CSZKA Moszkva 2-0 (tj.: CSZKA: 4-2) Parma–Austria Wien 0-0 (tj.: Parma: 1-1)