2005.03.18. 06:30

Talpra állt a Fradi, megbotlott az Újpest

BAMA

[caption id="" align="alignleft" width="263"] LABDARÚGÁS Esélyessé lépett elő a Debrecent és az FTC-t legyőző Győr
[/caption]A hétközi bajnoki fordulóban már végre történt valami. Voltak látványos meccsek, 28 gól esett, akadtak kiugró egyéni teljesítmények. Sajnos negatívum is akadt, öt játékosnak kellett felmutatni a piros lapot.
A rangadónak számító MTK–Újpest összecsapás színvonalban és iramban is az átlagos fölé emelkedett. A téli szünetben megerősödő lila-fehérek voltak az esélyesebbek, és Juhár Tamás fejes gólja után úgy tűnt, hogy elviszik a három pontot a Hidegkuti-stadionból. Nem sokkal a gólja után Juhár Tamás ismét „főszereplő” lett, de ezúttal mint negatív hős. Kiállításával zavarba jött az Újpest, Mészöly Gézának át kellett szerveznie a védelmet, és ezt sikeresen használta ki az MTK. A 37 éves, és már csak csereként pályára lépő Illés Béla ismét megvillant, három perc alatt kétszer betalált az ellenfél kapujába, és eldőlt minden.
Nem okozott viszont gondot a kiállítás a Győrnek. Egy órán keresztül tíz emberrel igyekeztek megállítani a debreceni támadásokat, és megtartani a 10. percben megszerzett vezetést. Sikerült, és a győriek ezen a tavaszon három nap leforgása alatt két bajnokesélyesnél is jobbnak bizonyultak. Ez a bravúr azt is jelenti, hogy elérhető közelségbe kerülhet a dobogós hely. A Ferencvárosnak sikerült feledtetni a vasárnapi hazai vereséget, és nálunk most már szokatlanul nagy érdeklődés mellett – 15 ezer néző – nyerni Diósgyőrben. Ezzel a győzelemmel a Fradi ismét lépéselőnybe került a táblázaton. n Lázár Lajos

A 17. forduló eredményei: MTK–Újpest 3-1, Győr–Debrecen 1-0, Kaposvár–Sopron 4-3, Honvéd–Pécs 2-1, Nyíregyháza –Vasas 1-2, Fehérvár FC–Pápa 2-1, Zalaegerszeg–Békéscsaba
1-1, Diósgyőr–Ferencváros 2-3.

Edzőcsere Pápán: Tóth Bálint helyett Szentes Lázár

Közös megegyezéssel szerződést bontott tegnap Bíró Péter,

a Lombard Pápa tulajdonosa a csapat szakmai igazgatójával, Tóth Bálinttal. Az új edző Szentes Lázár lett, aki az előző bajnoki évben a harmadik helyen végzett a Debrecen csapatával. Szen-tes az őszi idény közepén távozott a DVSC-től. A 2004/2005-ös bajnoki évben ez volt a kilencedik edzőcsere az NB I-ben. LABDARÚGÁS Esélyessé lépett elő a Debrecent és az FTC-t legyőző Győr -->