Hírek

2005.03.22. 06:35

Az Alba Volán a hokibajnok

Hetedszer, utoljára lépett jégre egymás ellen az Alba Volán és a Dunaújváros a bajnoki döntőben. A mindent eldöntő találkozót Székesfehérváron az Alba Volán nyerte.

Malonyai Péter

[caption id="" align="alignleft" width="268"] Budai, az Alba Volán kapusa (a jégen) csapata egyik legjobbja volt, itt Erdősi elől szerzi meg a korongot
[/caption]Még sohase volt szükség hét mérkőzésre a hokibajnoki címhez, emiatt is sporttörténeti meccs volt a tegnapi. Meg azért is, mert hiába hagyományos résztvevője a finálénak az Alba Volán és a Dunaújváros, az idén minden eddiginél izgalmasabb csatát vívtak. Hiába vezetett 2-0-ra és 3-1-re a Dunaújváros, a Volán kiegyenlített. Emiatt persze lélektani előnnyel kezdhette a mindent eldöntő hetedik derbit.
Úgy is kezdte, higgadtabban, megfontoltabban játszott, mint ellenfele. Még akkor is, ha az első percekben a fehérvári kapusnak, Budainak volt több dolga. Aztán a 8. percben Csibi megelőzte Lencsést egy a kapu mögötti palánkról lepattanó korongnál, és vezetést szerzett az Alba Volánnak. A fehérváriak igencsak föllelkesültek a vezetéstől, esélyt sem hagytak a DAC-nak az egyenlítésre.
A második harmadban sem változott a kép, a dunaújvárosiak csak abban bízhattak, hogy egy gól nem nagy előny, a hokiban egy pillanat alatt fordulhat a kocka.
Az utolsó felvonásban aktívabb lett a Dunaújváros, ám a nagyobb tempó sem vezetett sikerhez. Budai remekül védett, igaz, a másik oldalon Szuperre sem lehetett panasz. Végül egyetlen egy gólnak köszönhetően lett hatodszor bajnok az Alba Volán.
Alba Volán–Dunaújváros 1-0 (1-0, 0-0, 0-0) – összesítve: 4-3.

Ez volt a hetedik, mindent eldöntő párharc

Megszokott nálunk, hogy a fehérváriak és a dunaújvárosiak vívják a bajnoki döntőt. A két csapat tegnap hetedszer döntötte el egymás között, ki a legjobb. A korábbi eredmények:

1998: Dunaújváros–Alba Volán 3–1

1999: Alba Volán–Dunaújváros 4–2

2001: Alba Volán–Dunaújváros 4–1

2002: Dunaújváros–Alba Volán 4–2

2003: Alba Volán–Dunaújváros 4–0

2004: Alba Volán–Dunaújváros 4–1

2004: Alba Volán–Dunaújváros 4–1 Budai, az Alba Volán kapusa (a jégen) csapata egyik legjobbja volt, itt Erdősi elől szerzi meg a korongot -->