2005.02.07. 06:07

Spanyolország a világbajnok

BAMA

Tunézia kézilabda-válogatottjának nagy menetelése csak
az elődöntőig tartott. Kétségtelen, a spanyolok elleni mecscsen is kitettek magukért, tíz perccel a vége előtt még vezettek, ám aztán elfáradtak, s a spanyolok nyertek (33-30). A másik ágon a címvédő horvátok szinte végig vezetve jutottak túl a franciákon (35-32).
A döntő meglepetése volt, hogy a horvátoknál mindössze egyszer, a legelején volt az előny, többnyire rohantak az eredmény után, ám utol nem érték. A félidőben már 21-13-ra vezetett Spanyolország, hogy a végén 40-34-es győzelmével első világbajnoki címét szerezze kézilabdában.

Veszprémi ismerősök
A világbajnoki címért küzdő horvát csapatban három, Magyarországon is jól ismert játékos szerepelt. Mirza Dzomba egykoron a veszprémiek kedvence volt, az elmúlt nyáron szerződött a világ leggazdagabb kézilabdaklubjának tartott spanyol Ciudad Realhoz. A kapus Vlado Sola és Slavko Goluza viszont ma is a Fotex erőssége.