Hírek

2004.11.12. 08:13

Phoenixben felragyogott az őszi nap

Története legjobb rajtjának megismétlésére készült szerda este a Phoenix Suns. Ha győzött volna Clevelandben, beállít egy húszéves rekordot.

Hegyi Áron

De nem győzött, ugyanis a LeBron James vezette Cavaliers az utolsó negyedben 19 pontot ledolgozva hosszabbításra mentette a mecscset. Az ötperces ráadásban pedig nem ismertek kegyelmet a hazaiak. A meccsre 4-0-s győzelmi mutatóval készülő Suns így is története második legjobb szezonkezdetét produkálta, az 1984–85-ös 5-0 után. A csapat vezeti dobott pont átlag listát, meccsenként 106,5 ponttal, ráadásul védekezésben (89,6 pont/meccs) is csak hárman bírnak jobb mutatóval. Nyáron csak két új ember érkezett, ők azonban minőséget hoztak. Steve Nash remekül mozgatja a csapatot (Clevelandben 17 gólpasszt osztott ki), Quentin Richardson pedig húzóember volt a L. A. Clippersben és előbb-utóbb Arizonában is az lesz. Villámgyorsan magukhoz ragadták a vezetést, és nem engedték ki a kezükből. Az első négy meccsen összesen 9 és fél percig vezettek az ellenfelek.
A „napsugárfiúk” viszont átlagban 23 ponttal nyerték meccseiket, az Atlanta ellen 40 ponttal is vezettek. A fiúk remekül dobnak mezőnyből: 47,5%, amiben benne van az egyelőre önmagát kereső Richardson 31%-os teljesítménye is. A védelem nem ismer kegyelmet, meccsenként átlag 18 labdaeladásba kényszerítik bele a riválist, amiből 15 könnyű pontot tudnak szerezni egy-egy mérkőzésen. Nos, a Cleveland megúszta 12 eladott labdával, ráadásul helyén volt a szívük az utolsó negyedben. Sikerült is alaposan lerontani a Suns kapott pont statisztikáját: 114 pontot pakoltak a „naposok” kosarába.
Eredmények: Boston–Portland 90-88, Washington–Orlando 106-96, Indiana–LA Clippers 68-102, Philadelphia–New Jersey 108-100, Milwaukee–Charlotte 102-100, Cleveland–Phoenix 114-109, Memphis–L. A. Lakers 110-87, San Antonio–Golden State 91-71, Utah–Toronto 95-104, Seattle–Sacramento 108-78.

A Féreg visszatér

Dennis Rodman, az NBA korábbi fenegyereke az Amerikai Kosárlabda-szövetségben szereplő Orange County Crush színeiben tér vissza a pályára. A 43 éves játékos szeptemberben az NBA-s Denverben edzett, de nem ajánlottak neki szerződést.