Rövidpályás úszó-Eb

2023.12.10. 20:11

Érem nélkül maradtak a magyarok a zárónapon, Németh országos csúcsot úszott

Nem szereztek érmet a magyarok az Otopeniben rendezett rövidpályás úszó Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

MW

Németh Nándor (k) a férfi 100 méteres gyorsúszás elődöntőjében a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

A finálékban a legközelebb Pádár Nikolett volt a dobogóhoz, aki 200 méter gyorson mindössze két századdal maradt le a bronzról.

A 17 esztendős magyar versenyző a szombati elődöntőben junior Európa-csúcsot állított fel, 1:53.51 perces idővel a második helyen került a fináléba, ahol egészen a legvégéig versenyben volt a dobogóért, de brit riválisa jobb benyúlással megelőzte, így 1:54.09 perces idővel negyedik lett.

PÁDÁR Nikolett
Pádár Nikolett a női 200 méteres gyorsúszás döntője után a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon a romániai Otopeniben 2023. december 10-én
Fotó: Kovács Tamás / Forrás: MTI

Ugyancsak kevés hiányzott az éremhez

Németh Nándornak, aki 100 méter gyorson óriási országos csúccsal,

46.08 másodperccel ötödik lett úgy, hogy mindössze három századra volt a dobogótól.

NÉMETH Nándor
Németh Nándor a férfi 100 méteres gyorsúszás döntőjében a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon

Hozzájuk hasonlóan nem sokkal maradt le az éremszerzésről

Holló Balázs 400 méter vegyesen: az egriek versenyzője nagy hajrája ellenére 4:05.75 perces idővel negyedikként csapott célba.

Késely Ajna – aki szerdán 800, pénteken pedig 1500 méter gyorson volt bronzérmes – a 400 méter gyors döntőjében is ott volt, itt azonban nem volt esélye a dobogóra, 4:05.96 perces idővel a hetedik lett.

A magyarok öt éremmel fejezték be a romániai kontinensviadalt,

Szabó Szebasztián 50 méter gyorson és 50 méter pillangón is ezüstérmes volt, Késely Ajna 800 és 1500 méter gyorson, Márton Richárd pedig 200 méter pillangón a harmadik helyen végzett.

Megdőlt a legrégebbi világrekord a sportágban

Az ír Daniel Wiffen világcsúccsal nyert 800 méter gyorson vasárnap az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A 22 éves versenyző 7:20.46 perces idővel diadalmaskodott, ezzel a 25 és az 50 méteres medencés versenyeket egyaránt figyelembe véve a sportág legrégebben érvényben lévő világrekordját írta át, ugyanis az ausztrál Grant Hackett 2008. július 20-án felállított 7:23.42 perces csúcsát adta át a múltnak.

Az Eb első és egyetlen egyéni világcsúcsát felállító Wiffen már korábban is történelmet írt a romániai kontinensviadalon, hiszen a nyitónapon 400 méter gyorson aratott sikerével az Eb-k történetének első ír győztese lett.