Friss hírek

2005.12.13. 10:54

A kézilabdás lányok újabb sikere

Továbbra is százszázalékos a középdöntőben a magyar női kézilabda-válogatott a szentpétervári világbajnokságon. A csapat a vártnál nehezebben 27-26-ra nyert Horvátország ellen.

BAMA

A két jól védekező együttes eleinte fej-fej mellett haladt, azonban a horvátok csak akkor tudtak vezetni, amikor 7-7-nél Borbást kiállították. A magyar válogatott azonos létszám mellett fordított, Tóth és Görbicz vállalt ekkor sokat magára a változatlanul sziporkázó Pálinger mellett. A 25. percben 12-9 volt az állás, majd a szünetig már nem módosult a különbség. A második félidő elején Kindl kapott kétperces kiállítást, ezt kihasználva a horvátok 17-16-ra jöttek fel. A magyarok hullámvölgybe kerültek, Görbicz kihagyott egy hétméterest, Tóthot kiállították. A rivális 21-19-re ellépett és emberhátránya alatt is tartotta az előnyt, mert előbb Mehlmann, majd Görbicz rontott büntetőt. Pálinger helyett Sugár állt a kapuba, de Arsnalagic átlövéseivel szemben ő is tehetetlen volt. Negyedórával a vége előtt 22-20-ra vezettek a horvátok, amikor Ferling okos ejtéssel szépített, s Tóth gyors duplájával vezettek a magyarok. Három és fél perc volt hátra, amikor Arsnalagic egyenlített (25-25). 26-25-ös hátránynál Németh András szövetségi kapitány időt kért. Ezek után Mehlmann a szélről lőtt gólt, akárcsak a születésnapját ünneplő Balogh (27-26). Az utolsó percben a horvátok már nem tudták feltörni a magyar falat.

Középdöntő, I. csoport, 1. forduló: Magyarország-Horvátország 27-26 (16-13)
Gólok: Tóth 8, Görbicz 5/3, Mehlmann 4, Vérten, Balogh 3-3, Ferling 2/1, Borbás 2, illetve Pasicnik, Tatari 6-6, Cop 4, Franic 4/3,  Arsnalagic 3, Hrgovic 2, Pusic 1

A csapat kedden Hollandiával, csütörtökön Oroszországgal találkozik magyar idő szerint 17 órakor.