Diáksport

2009.06.16. 18:17

Két diákolimpiai bajnoki címmel is büszkélkedhetnek atlétáink

Gerencsér Ádám nagy ugrással, Heizer Andrea nagy dobással érdemelte ki az aranyérmet az országos diákolimpiai döntőn.

Kovács Eszter

Számos versenyen vannak túl megyénk atlétái. A Vidékbajnokságnak a hagyományoknak megfelelően Zalaegerszeg adott otthont. Mindhárom éremből jutott a TSC Geotech atlétáinak.

Eredmények:
60 méter, fiú, gyerek: ...5. Zemplényi Boldizsár (Komárom) 9,16 mp. 800 méter: 1. Nagy Dániel 1:55,34 perc. 1500 méter: ...3. Szabó Sándor 4:13,78 perc. 400 gát: ...2. Hegedűs Mátyás 54,35 mp. 100 méter: ...8. Kiss Ágnes 12,57 mp. 800 méter, lány: ...3. Meszner Dorottya 3:39,28 perc, ...6. Fekete Sára 2:49,22. 1500 méter: ...2. Kostyál Ágnes 4:58,83 perc. Távol: ...6. Bogár Lilla 5,48 méter. Hármasugrás: ...4. Hoffer Krisztina 12,18 méter.

Az országos döntőn is ügyesek voltak

A diákolimpia IV. korcsoportos országos döntőjét a fővárosban rendezték, az UTE Szilágyi úti stadionjában. A fiúk magasugró és a lányok kislabdahajító versenyében is megyei győzelem született: Gerencsér Ádám kiemelkedően szerepelt, hiszen túljutott a 190 centiméteren, és magabiztosan végzett az élen. Testvére, Noel bronzérmes lett. A tatai Heizer Andrea szoros versenyben bizonyult a legjobbnak kislabdahajításban, túldobta a hatvan métert. A dorogi Zahorecz Tamara a dobogó legalacsonyabb fokára állhatott fel.

Eredmények:
4x100 méter, fiú: 6. Tatabánya, Dózsa György Ált. Isk. 48,24 mp (Mészégető Attila, Kiprich Dávid, Rosta Levente, Pfiszterer Patrik). Magasugrás, fiú: 1. Gerencsér Ádám (Pilisvörösvár, Friedrich Schiller Gimn., Szki. és Kollégium) 1,90 méter, a bajnok testnevelője: Engerth Csaba, edzője: Henyecz László, ...3. Gerencsér Noel (Pilisvörösvár, Friedrich Schiller Gimn., Szki. és Kollégium) 1,74 méter. Távolugrás, fiú: ...4. Pfiszterer Patrik (Tatabánya, Dózsa György Ált. Isk.) 6,09 méter. Kislabdahajítás, lány: 1. Heizer Andrea (Tata, Kőkúti Ált. Isk.) 60,72 méter, a bajnok testnevelője: Borosné Neusinger Gabriella, ...3. Zahorecz Tamara (Dorog, Eötvös József Ált. Isk.) 59,61.

Jól futottak a VASAS-pályán

A MASZ futóversenyét  Vasas-pályán rendezték. 400 méteren Hegedűs Mátyás az 5. helyen végzett (50,29 mp), 800 méteren Páli Márk nyolcadik lett (1:53,18 perc). 3000 méteren Szabó Sándor a második leggyorsabb volt (8:49,10 perc), ahogy a nők kétkörös versenyében Walter Lilla (2:25,91 perc). 3000 méteren Kostyál Ágnes ötödikként ért célba (10:22,49 perc).

Budapest Bajnokság szép eredményekkel

A Budapest Bajnokságon több jó megyei eredmény is született. Hoffer Krisztina messzire repült hármasugrásban, Hegedűs Mátyás pedig 54 másodpercen belülre került 400 gáton. Az ORTRI triatlonistái ezúttal a Villám SC színeiben teljesítették az 5000 métert a saját sportáguk kontinensviadalaira való felkészülés jegyében.

Eredmények:
400 gát:
...4. Hegedűs Mátyás 53,86 mp. 200 méter: ...6. Kiss Ágnes 25,32 mp. 5000 méter: ...4. Pap Eszter 17:46,83 perc, 5. Szalay Szandra 17:57,85, 6. Balogh Barbara (mindhárman Villám SC) 18:16,49. Távolugrás: ...6. Bogár Lilla 5,64 méter. Hármasugrás: ...3. Hoffer Krisztina 12,48 méter.

Diákolimpiáról az ifi-válogatottba

Az V. korcsoportos diákolimpián nyújtott teljesítménye (1500 méter: 2. hely, 3000 méter: 3. hely) alapján András Eliza, a TSC Geotech atlétája meghívást kapott a magyar ifjúsági válogatottba.
A szlovákiai Nyitrán vett részt a Csehország – Magyarország – Szlovákia nemzetek közötti viadalon. 1500 méteren elért 3. helyezésével hozzájárult, hogy női csapatunk megszerezze a győzelmet.

Reichnach Ferenc, Eliza edzője: – A viharos szél taktikai versenyre kényszerítette a hölgyeket, ahol Eliza erejét jól beosztva a komoly erőt képviselő két cseh hölgy mögött a szlovák versenyzőket megelőzve a legjobb magyarként ért célba. Liza január óta foglalkozik komolyabban a középtávfutással, korábban saját örömére, hobbiból futott. Tehetségét igazolja, hogy röpke fél év alatt tagja lehetett a magyar ifjúsági válogatottnak.