A Dág (szemben) visszaszerezte a pályaelőnyét

Röplabda, NB I. Liga, férfi, a 3. helyért, 1. mérkőzés

Dág KSE–Dunaújváros 2:3 (15, -21, -24, 14, -14)

Dág, Oszuska Miklós Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Sík B., Mezőffy Zs.

DKSE: Majer, Kun, Sow, Oláh B., Benkő, Flachner K. Csere: Farkas R., Czibula (liberók), Nagy P., Szabó B., Balázs B. Edző: Zirigh Balázs.

A mérkőzés alakulása: 1. szett: 8-7, 18-12, 24-15; 2. szett: 7-4, 10-11, 15-18, 18-22, 21-24; 3. szett: 6-5, 11-12, 17-16, 22-19, 24-23, 24-25; 4. szett: 5-2, 9-6, 19-11, 24-14; 5. szett: 2-5, 4-8, 10-9, 13-12, 14-15.

Úgy indult a találkozó, hogy a Zirigh-legénység igencsak komolyan veszi a harmadik hely megszerzéséért zajló párharcot. Aztán a második és harmadik játszmában feje tetejére állt a világ. A házigazdák nagyképűen röplabdáztak, nem tisztelték ellenfelüket és máris az acélvárosiak vezettek 2-1-re. A negyedik felvonásban még megvillant a Dág, de a rövidített, ötödik szettben az újvárosiak bevitték a kegyelemdöfést a hazaiaknak.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Dunaújváros javára. A második találkozót szerdán, 19.30-tól Dunaújvárosban vívja a két csapat.

Zirigh Balázs: – Nagyon csalódott vagyok, de ugyanilyen csalódott lennék akkor is, ha mi nyerünk 3-2-re. Ezzel az eredménnyel kicsit megnehezítettük a dolgunkat, de a második meccset hoznunk kell.