Sport

2014.04.05. 11:11

Kilenc bajnoki címet szereztek a TSC veteránjai

A Tatabányai Sport Club örökifjú birkózói a miskolci veterán bajnokságon az összesített csapatversenyt kötött-, és szabadfogásban is megnyerték.

Hamburger Kinga

A veterán szabad- és kötöttfogású birkózó országos egyéni bajnokságot Miskolc rendezték meg a közelmúltban. Természetesen a Tatabányai Sport Club birkózó szakosztályának örökifjú fiataljai is szőnyegre léptek. A hangulat is kitűnően alakult, hiszen sokszor évtizedek óta nem látott valamikori sporttársakkal találkozhattak és a sportértéken kívül az ember, baráti kapcsolatok is teret nyertek ezen a délutánon.

A Tatabányai Sport Club veteránjai összesen kilenc magyar bajnoki címmel és számos egyéb dobogós helyezéssel öregbítették az egyesület hírnevét és ez az eredmény azt is jelentette, hogy az összesített csapatversenyt, mind kötött-, mind szabadfogásban a mieink nyerték meg. Hosszú évek után ismét rajthoz állt Veres Antal, aki heroikus, hatalmas küzdelemben 10-6 arányban nyerte meg döntő mérkőzést egy olyan ellenféllel szemben, aki évek óta nem kapott ki a veterán bajnokságokon. A veterán világbajnoki ezüstérmes Turák Pál a 130 kg-os súlycsoport küzdelmeiben szabadfogásban diadalmaskodott.

Scholle Zoltán szintén megnyerte súlycsoportját, ráadásul úgy, hogy tizenkét év óta Portugáliában él, és kimondottak erre a versenyre utazott haza. Tőkés Sándor és Mészáros Tibor a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Dobogós helyen végzett is a rangidős, hatvanhét esztendős Szénási Mihály, továbbá Czug Zsolt, Kósa Sándor, Tebele Sándor, Szabó Csaba, Lencse Sándor pontot érő helyezést szerzett Pigniczer Péter és Csajághy Csaba.

A Tatabányai Sport Club versenyzőinek eredményei:
Szabadfogás: „A” kategória: 58 kg: 3. hely Szabó Csaba, 76 kg: 1. hely Scholle Zoltán, 85 kg: 5. hely Pigniczer Péter, 130 kg: 5. hely Csajághy Csaba, „B” kategória: 76 kg: 3. hely Lencse Sándor, 130 kg: 1. hely Turák Pál, 130 kg: 3. hely Czug Zsolt, „C” kategória: 130 kg: 2. hely Tebele Sándor, „D” kategória: 63 kg: 2. hely Kósa Sándor, „F” kategória: 76 kg: 1. hely Tőkés Sándor, 97 kg: 1. hely Mészáros Tibor, 130 kg: 1. hely Veres Antal, „G” kategória: 76 kg: 2. hely Szénási Mihály. Csapatverseny: 1. hely Tatabányai Sport Club, 2. hely Érdi Spartacus, 3. hely Kecskeméti TE.
Kötöttfogás: „A” kategória: 58 kg: 3. hely Szabó Csaba, 76 kg: 1. hely Scholle Zoltán, 85 kg: 5. hely Pigniczer Péter, 130 kg: 5. Csajághy Csaba, „B” kategória: 76 kg: 3. hely Lencse Sándor, 130 kg: 2. hely Turák Pál, 130 kg: 3. hely Czug Zsolt, „C” kategória: 130 kg: 5. hely Tebele Sándor, „D” kategória: 63 kg: 2. hely Kósa Sándor, „F” kategória: 76 kg: 1. hely Tőkés Sándor, 97 kg: 1. hely Mészáros Tibor, 130 kg: 1. hely Veres Antal, „G” kategória: 76 kg: 2. hely Szénási Mihály. Csapatverseny: 1. hely Tatabányai SC, 2. hely Érdi Spartacus, 3. hely Dunaferr SE.