tömegsport

2017.10.23. 15:35

130 futó mozdult meg KÖRNYEzetéért

Rekordszámú nevező, csaknem 130 ember vállalkozott a Környei-tó körbefutására, amellyel immár kilencedszer tisztelegtek a szervezők 1956 hősei előtt.

Salamon Gy./kemma.hu

Forrás: Salamon Gyöngyi

Összesen majdnem százharminc embert sikerült megmozgatni a vasárnap délelőtti Tó-futással Környén – a program hagyományosan a Mozdítsd meg KÖRNYEzeted! tömegsport-sorozat őszi állomása volt. A szervezők kilencedik alkalommal tisztelegtek így 1956 hősei előtt, és a 23-ára jelzett kedvezőtlen időjárás miatt startoltak el a korosztályok 22-én.

A rendezők részéről ez remek döntésnek bizonyult, hiszen a lassan egy évtizedes múltú sportprogramra még soha nem neveztek ilyen sokan: a helyiek mellett többen érkeztek Oroszlányból és Tatáról is.

A helyezettek

A legapróbbakra 500 méter, a kisiskolásokra és a családokra 1,6 kilométer, míg a többi versenyzőre egy teljes tókör, azaz 3 ezer méter várt, s bár akadt gyerkőc, akinek az utolsó métereknél eltört a mécses, a többség elszántan, sportosan és élvezettel szaporázta lépteit. A felnőtteknél volt, akinek a tókör végén még egy hatalmas sprintre is futotta az erejéből, de rajt-cél győzelemre is akadt példa a legkisebbeknél.