kosárlabda

2019.05.09. 18:47

Az utolsó negyedben ütötte ki ellenfelét az OSE Lions csapata, ezzel a döntőbe jutott

Az OSE Lions csapata a gyenge kezdés ellenére felpörgött az utolsó negyedre, és végül 93-69-re verte a MAFC csapatát. Ezzel a döntőbe jutott.

A krimibe illő izgalmakat hozó első mérkőzés megnyerése után az OSE Lions azzal a tudattal lépett pályára a MAFC ellen, hogy egy újabb sikerrel bejut a bajnokság döntőjébe. Gyengén kezdett az OSE, de a félidőre utolérte ellenfelét. A harmadik negyedben fokozatosan elhúztak az oroszlányiak, a negyedikben pedig gyakorlatilag kiütötték ellenfelüket, így a döntőbe jutva.

Sebastjan Krasovec: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez. Az első, roppant szoros találkozó után ez már egy sokkal jobb mérkőzés volt, amit sikerült nagyobb különbséggel megnyernünk. Nem állunk meg itt, megvannak a céljaink a szezonra és várjuk, hogy kezdetét vegye a döntő.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 az OSE Lions javára. A Lions ellenfele a fináléban a Veszprém lesz. A két győzelemig tartó párharc időpontjai:

1. mérkőzés: május 17., 18 óra (Veszprém)

2.: május 22., 19 óra (Oroszlány)

3.: Szükség esetén: május 25., 18 óra (Veszprém).

Kosárlabda, NB I. B., Piros csoport, rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés

OSE Lions–MAFC 93-69 (19-23, 22-18, 24-13, 28-15)

Oroszlány, 915 néző, vezette: Benczur T., Győrffy P. A., Fodor A.

OSE Lions: Abell 20/6, Mohácsi 16/12, Nshimba 10, Hegedűs 12, Illés. Csere: Kiss 10/3, Zsíros 5/3, Bán 14/12, Kucsora 4, Sömenek 2, Anda, Burai. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-15, 15. perc: 29-29, 25. perc: 52-45, 35. perc: 81-67.