női kosárlabda

2018.12.22. 18:56

Nyert a Tatai SE, szoros meccsen maradt alul a Tatabányai KC

Felemás hétvégét hozott 2018 utolsó bajnoki fordulója a kosárlabda amatőr női NB I.-ben megyei csapatainknak.

Várvizi Tamás

Forrás: Kemma.hu

Fotó: Szűr Annamária

A Piros csoportban a Tatabányai KC otthon kapott ki a Szigetszentmiklóstól, míg a Zöld csoportban a Tatai SE szép győzelmet aratott a ZTE II. vendégeként.

A harmadik negyedet leszámítva végig nagy csatát vívtak a felek, sajnos éppen a szünet utáni játékrész döntött a vendégegyüttes javára. A TKC 4 győzelemmel és 6 vereséggel zárta az évet, legközelebb pedig január 5-én, szombaton 15.45-től lép pályára a sereghajtó DVTK Miskolc U23 otthonában.

Mózes Emil: Igazi rangadót játszottunk, nagy küzdelemben maradtunk alul.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 10. forduló

TKC – BKG DSE Szigetszentmiklós 52-60 (15-16, 13-10, 9-18, 15-16)

Tatabánya, 50 néző.

TKC: Szamosi 14/12, Farkas, Horváth Sz. 11, Galli-Hirling, Doktor 12. Csere: Zólyomi 6/3, Kapornai 3, Kokavecz, Kaluha-Guti 6, Csáktornyai. Vezetőedző: Lukács Anikó.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-8, 15. p.: 20-18, 25. p.: 35-35, 35. p.: 41-49.

A vendégek felettébb magabiztos győzelmet arattak, valamennyi negyedet megnyerve. A Tatai SE ezzel megszerezte szezonbeli harmadik bajnoki sikerét, a következő találkozóját pedig január 6-án, vasárnap 13 órától hazai pályán vívja az ELTE Fortis ellen.

Szabó Judit: Alapjában véve elégedett vagyok a lányokkal, noha tudjuk, akadtak méghibák.

Zöld csoport, 10. forduló

ZTE II. – Tatai SE 47-71 (16-26, 10-21, 12-13, 9-11)

Zalaegerszeg, 100 néző.

TSE: Kuller 15/6, Kiss Cs., Chroméj 15, Gusztafik 12, Heizer 6. Csere: Kiss J., Jagicza, Kurucz 7/3, Orsós-Bogdán 8, Gyöngyösi 8. Vezetőedző: Szabó Judit. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-14, 15. p.: 20-35, 25. p.: 30-55, 35. p.: 44-64.