kosárlabda

2019.10.06. 19:15

Nem termett babér a TKC-nek a Pécs otthonában

A találkozó végén már csak kozmetikázni lehetett az eredményt, a meccs végkimenetele ugyanis igen hamar eldőlt.

Vá. T.

A TKC remek játékkal vitte a prímet

Fotó: Zantleitner Ingrid

A pécsi találkozó meglehetősen hamar eldőlt: a TKC már az első félidő végére 16 pontos hátrányba került, ami a folytatásban csak tovább nőtt. Az utolsó felvonásban a tatabányaiak csak kozmetikáztak az álláson, de szorossá tenni már nem tudták a mérkőzést. A TKC ezzel két forduló után is győzelem nélkül áll a bajnokságban. Javítási lehetőség vasárnap 14 órától a Csata DSE otthonában.

Mózes Emil, a TKC szakosztályvezetője: A mérkőzés elején még egálban voltunk a pécsiekkel, ám később sokat rontottunk védekezésben és támadásban is. A nagy hibaszázalékot kell csökkenteni, hogy begyűjtsük első győzelmünket a bajnokságban.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 2. forduló

PEAC – Tatabányai Kosárlabda Club 71-56 (21-11, 20-14, 19-14, 11-17)

Pécs, 100 néző.

TKC: Szamosi 3/3, Kaluha-Guti 5/3, Pusztai 8/3, Horváth 5, Mojzes 15. Csere: Kovalcsik 10, Kokavecz 2, Bódi, Nagy 4, Göbölös 4. Vezetőedző: Lukács Sándor.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 10-9, 15. p.: 28-19, 25. p.: 46-32, 35. p.: 64-44.