meccs

2019.03.20. 18:08

Így alakulnak a megyei kézilabdázók eredményei (fotók)

A harmadosztály Északi csoportjában mindkét megyei női együttesünk, vagyis az Esztergom és a Tatabánya is egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta a legutóbbi két fordulót.

K. A.

Fotó: H. B.

Előbbi a harmadik, utóbbi a tizedik helyen áll. Északnyugaton továbbra sem megy a sereghajtó Komáromnak, amely újabb két súlyos vereségen van túl, és zsinórban harmadik meccsét bukta el 39 kapott góllal. A férfiaknál az Ács és a Tarján is egy-egy győzelmen és vereségen van túl. A Tarján jelenleg a 7., az Ács a 10. helyen áll.

Időközben a megyei bajnokságokban is megkezdődtek a tavaszi idény küzdelmei. A hölgyeknél nem született meglepetés: a listavezető Tata a Kisbér, a második helyezett Ács pedig a Környe ellen aratott sima győzelmet.

A bajnokság állása:

1. Tata 17 pont, 2. Ács 13, 3. Környe 4, 4. Kisbér 2.

A férfiaknál a forduló rangadóján a Komárom gólzáporos meccsen nyert a Kisbér I. ellen, így pontszámban befogta riválisát a tabella élén, bár jobb gólkülönbségével még a Kisbér vezeti a bajnokságot. A Kisbér II. nem állt ki az Esztergom ellen, de még ez sem veszélyezteti harmadik helyét.

1. Kisbér I. 14 pont, 2. Komárom 14, 3. Kisbér II. 10, 4. Esztergom 5, 5. Baj 1.

NB II., Északi csoport, női, 15. forduló:

FTC U22–Esztergomi Vitézek RAFC 35-23 (14-14), Tatabányai SC–Kinizsi TTK 28-25 (12-13); 16. forduló: Esztergomi Vitézek RAFC–Kántor Anikó SE 31-26 (13-14), Vasas SC U22–Tatabányai SC 30-22 (18-11).

Északnyugati csoport, női, 15. forduló:

VKL SE Győr–Komárom VSE 39-30 (21-11);

16. forduló:

Komárom VSE–Mosonmagyaróvári KC U22 19-39 (8-24).

Északnyugati csoport, férfi, 15. forduló:

BDSE Nemesvámos–Tarján SE 33-20 (17-8), Várpalotai BSK–Ácsi Kinizsi 39-22 (21-11); 16. forduló: Ácsi Kinizsi–Győrújbarát 37-24 (21-12), Tarján SE–Bakonyerdő Pápa 37-29 (20-13).

Megyei bajnokság, női, 9. forduló:

Környe SE–Ácsi Kinizsi 16-25 (7-15), Tatai AC–Kisbér KC 34-18 (20-8). Férfi, 11. forduló: Komárom VSE–Kisbér KC I. 35-33 (17-17), Kisbér KC II.–Esztergomi Vitézek RAFC 0-10 (a hazai csapat nem állt ki).