Európa Liga

2017.07.20. 21:00

Kikapott a Fradi

A Ferencváros a párharc második felvonásában kiesett a labdarúgó Európa-liga második selejtezőköréből.

A Ferencváros kettős vereséggel búcsúzott a labdarúgó Európa Ligától, miután a selejtező második fordulójának csütörtöki visszavágóján 3-1-re kikapott a dán Midtjylland vendégeként.

Az első félidő közepén a több gólhelyzetet kidolgozó Midtjylland került előnybe. A hazaiak könnyen hozták zavarba a sérülések miatt tartalékos ferencvárosi védelmet, a magyarok középpályásai pedig hátul és elöl is erőtlennek bizonyultak. A 64. percben egyenlített Ferencváros, hét perccel később viszont ismét a dánoknál volt az előny, akik harmadik góljukkal bebiztosították sikerüket.

A Midtjylland ellenfele a selejtező 3. fordulójában a lengyel Arka Gdynia lesz.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó:Midtjylland (dán)-Ferencváros 3-1 (1-0)

A KEZDŐCSAPATOK ÉS A KISPADOK

Midtjylland: J. Hansen – Dal Hende, Halsti, K. Hansen, Nissen – Drachmann, Hassan, Sparv, J. Poulsen, Wikheim – Onuachu. Vezetőedző: Jess Thorup

A kispadon: Falkesgaard (k), Kroon, Riis, Sörloth, Duelund, Römer, Novák

FTC: Dibusz – Lovrencsics G., Batik, Gera Z., Csernik – Gorriarán – Moutari, Rui Pedro, Bőle – Priskin, Lovrencsics B. Vezetőedző: Thomas Doll

A kispadon: Holczer (k), Kundrák, Böde, Leandro, Otigba, Csonka A., Varga R.