kézilabda

2019.02.02. 17:50

Megerősítette dobogós helyét a Grundfos

A férfi kézilabda NB I szombati rangadóját a Tatabánya nyerte a Balatonfüred otthonában, ezzel megerősítette dobogós helyét a Szeged és a Veszprém mögött.

Kemma.hu/MTI

Egy-két kisebb hullámvölgyet leszámítva végig a Tatabánya dominált és aratott megérdemelt sikert Cegléden.

Fotó: Hagymási Bence

A meccs külön érdekességét az adta, hogy a hazaiaknál Csoknyai István, a vendégeknél pedig Vladan Matics személyében két olyan szakember ült a kispadon vezetőedzőként, aki a magyar férfiválogatott mellett párban látja el a szövetségi kapitányi tisztet.

A mérkőzés sokáig szoros volt, míg nem a szünetig a sikeres részhajrát nyitó Tatabánya hatgólos előnyt szorgoskodott össze (11-17). A második félidőt a hazaiak kezdték jobban, felzárkóztak kéttalálatnyira, majd a 39. percben már csak minimális volt a különbség (18-19), az összeszedettebb Tatabánya azonban nem engedte ki kezéből a győzelmet.