kézilabda

2019.11.03. 11:54

Felemás félidők után diadalmaskodott a Tatabánya Mezőkövesden

Az első félidő után fokozatot váltott a Tatabánya és állva hagyva ellenfelét értékes pontokkal térhetett haza.

Kemma.hu

Forrás: Facebook/Grundfos Tatabánya Kézilabda Club

Nem volt egyszerű helyzetben a mérkőzés előtt a Tatabánya ugyanis sok hiányzóval kellett számolnia Matics mesternek. A játékosok válogatottjaikban teljesítettek szolgálatot, így kevés volt az idő a visszarázódásra és az összeszokásra a fontos bajnoki mérkőzés előtt.

Az első félidőben látható is volt a csapat játékán a fásultság. Végig szorosan alakult az első játékrész, amelyben a hazaiak egy pillanatra sem engedték meglépni a tatabányai kéziseket. Olyan jól sikerült ez a Mezőkövesd számára, hogy előnyből (18-17) várhatta a második félidőt.

A szünetben Matics csodát tett a srácokkal, ami a pályán is megmutatkozott. A fiúk magabiztos és önbizalommal teli játékkal magukhoz vették a kezdeményezést és faképnél hagyták a hazai együttes, akik nem tudtak reagálni a tempóváltásra. Végül a kék tigrisek (26-34) behúzták a nagyon fontos pontokat.