teljesítmény

2019.05.02. 07:07

Bogárdi Szilvia vértesszőlősi ultrafutó nyerte a 24 órás futóversenyt

A futónő Sárváron vett részt a versenyen. Terveihez képest még többet is futott, és a dobogó első helyére állhatott.

24 óra alatt 226 kilométer

Forrás: Csupasport.hu

Fotó: Jakabházy Miklós

Bogárdi Szilvia vértesszőlősi ultrafutónő nyerte a sárvári 24 órás futóversenyt. Az eredeti 205 kilométeres célt is túlteljesítve 226 kilométert futott a vértesszőlősi futónő, aki egyúttal teljesítette a nemzetközi A-szintet is, írja a Csupasport.hu.

Sárváron 2006 óta rendezik meg a 6/12/24 órás futóversenyt, amelyet többet között Lőw András, Szőnyi Ferenc, Csécsei Zoltán, Bérces Edit, Lubics Szilvia vagy éppen Makai Viktória is megnyert, idén a férfiaknál Ivan Macaj állt dobogóra.

Ivan Macaj sikerének különlegességét az adja, hogy egy órával később rajtolt, így gyakorlatilag 23 óra alatt nyerte meg a 24 órás versenyt 229, 237 kilométerrel, míg Bogárdi Szilvia 226, 577 kilométert teljesített, ami Lubics Szilvia 2012-es versenycsúcsa (232, 454 kilométer) után a viadal második legjobb női eredménye.

24 óra alatt 226 kilométer (Fotó: Jakabházy Miklós/csupasport.hu)