bravó!

2019.06.13. 11:21

A legjobbak között győztek a tatabányai fallabda-tehetségek

A férfiaknál Farkas Balázs, a nőknél Chukwu Hannah végzett az első helyen a hazai fallabda szezon utolsó egyéni versenyén, a Top Nyolcak Squash Gáláján.

Forrás: Magyar Fallabda (Squash) Szövetség

A Római Teniszakadémián megrendezett viadalon a tavasz legeredményesebb 8-8 férfi és női A-, B-, illetve C-kategóriás játékosai vehettek részt, köztük a Bárdos László Gimnázium jelenlegi diákja, Chukwu Hannah, és a szintén volt bárdosos Farkas Balázs is.

A férfiak elitmezőnyében a sorsolás úgy hozta, hogy már rögtön az első fordulóban összekerült a közelmúltbeli országos bajnokság két döntőse, a jelenlegi egyetlen magyar profi játékos, Farkas Balázs és a korábbi világklasszis Krajcsák Márk. A mérkőzésen Farkas Balázs hozta a győri ob-n mutatott formáját, és ezúttal is legyőzte a Magyar Fallabda (Squash) Szövetség elnökeként is tevékenykedő ellenfelét. A tatabányai fallabdázó később egészen a dobogó legfelső fokáig menetelt, a döntőben Cséffalvay Dániel ellen diadalmaskodva. A bronzérem Sebők Benedeknek jutott, aki a harmadik helyért Boros Dávidot múlta felül.

Az országos bajnok nyert a hölgyeknél is. A nigériai édesapától és magyar édesanyától származó, mindössze 15 éves Chukwu Hannah a fináléban a 2017-es wroclawi Világjátékokat is megjárt Kiss-Máté Csengével szemben bizonyult jobbnak. A harmadik helyet Csókási Gabriella szerezte meg Guti Judit előtt. A B-kategóriát a fiatalok uralták, akik közül Takács Benedek került ki győztesen, a C-kategóriában viszont a tapasztalat diadalmaskodott Pásztor Gergely személyében.

– Eredményes első félévi versenysorozaton vagyunk túl, és a szövetség elnöksége a jövőben is igyekszik tartani ezt a szintet – értékelte a szezont a sportág eddigi legeredményesebb magyar játékosából sportvezetővé lett Krajcsák Márk.

(Borítóképünkön: Balázs és Hannah az Éltex 31. Országos Egyéni Squash Bajnokságon, Győrben)