Sport

2017.05.22. 16:26

Bajnai versenyző tarolt a 22. Női Futógálán

522 település 8300 futónője vett részt a 22. Női Futógálán, Magyarország legszebb futóversenyén. A 10 kilométeres távon Szederkényi-Takács Andrea volt a leggyorsabb.

kemma.hu

A nyári melegben a mezőny idén is nagyon színes volt, akadtak első próbálkozók, profi sportolók, kis tündérek és harcos amazonok egyaránt a célban.

Idén is a leghosszabb táv volt a legnépszerűbb, a "tizes" mezőny közel 5 percen át rajtolt, a rajtduda Monspart Sarolta kezében szólalt meg. 1-es rajtszámmal az utóbbi két év győztese Staicu Simona indult, a címvédés azonban ezúttal nem sikerült, ahogy Szatmári Adriennek sem a triplázás (ő nyerte a 2,1 és az 5 km-es versenyt a délelőtt folyamán).

Az első helyen ugyanis a bajnai születésű Szederkényi-Takács Andrea remekelt 36:57-es idővel.

A 10 km egyben része volt az Olimpiai Ötpóbának is. Az 5 és a 10 kilométeres távokra több mint 100 hölgy nevezett Komárom-Esztergom megyéből!