Sport

2015.12.10. 14:28

Kispályás futballistákat díjaztak Tatabányán

A 47 csapat csaknem 370 mérkőzést játszott az elmúlt hónapokban, csak öt fegyelmi ügy adódott.

kemma.hu

Az idei tatabányai kispályás labdarúgó-bajnokság legjobbjait köszöntötték szerdán a Városházán. Vadóc Lászlótól, a polgármesteri hivatal sportreferensétől megtudtuk: az idény idén tavasszal kezdődött, négy csoportban 47 csapat küzdött egymás ellen hétről hétre. Csaknem 650 mérkőzésen több mint 3 ezer gól született. Mint a sportreferens fogalmazott, a színvonal remek volt, és különösen örömteli, hogy mindössze öt fegyelmi ügy akadt. Ezek közül kettő volt direkt nézeteltérés.

A díjakat Bencsik János országgyűlési képviselő és Bereznai Csaba alpolgármester adta át a dobogós csapatoknak. Bencsik János kiemelte: a megyeszékhely évről évre jobb infrastrukturális feltételeket biztosít, és ehhez mérhető a bajnokság színvonala is. A díjátadón elhangzott: előkészületben van egy megállapodás a Magyar Labdarúgó Szövetség és a kispályás labdarúgók képviselői között a bíráskodás terén.

A bajnokság végeredménye: Öregfiúk: 1. Don Salvatore, Tata, 2. Geotech, 3. Farqunk. Gólkirály: Szabó Sándor (Don Salvatore Tata, 55 gól). A-csoport (első osztály): 1. L-Tender, 2. Miller Pub-XXL Redőny, 3. NHSZ Tatabánya Zrt. Gólkirály: Földes Gábor (Korona Pizzafaló Bicske, 36 gól). B-csoport (második osztály): 1. Sanmina, 2. Darazsak, 3. Szent Borbála Kórház. Gólkirály: Czeglédi László (Sanmina, 79 gól). C-csoport (harmadik osztály): 1. HVDSZ Köménymag, 2. Haverok, 3. Rangers. Gólkirály: Miklós Richárd (Haverok, 46 gól).

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!