Sport

2014.03.30. 08:54

Magabiztos TAC-győzelem az Alba Regia ellen

Biztosan tartotta otthon a két pontot hazai pályán a Tatai AC férfi kézilabdacsapata az Alba Regia ellen az NBI/B Nyugati csoportjának 21. fordulójában, szombaton. A TAC 30-24-re győzött, és továbbra is dobogós helyen áll. A juniorok is sikert arattak, ezzel megszerezték első tavaszi győzelmüket.

kemma.hu

Férfi kézilabda NBI/B, Nyugati csoport, 21. forduló:
Tatai AC – Alba Regia 30-24 (16-10)
legjobb tatai góldobók: Kovácsovics László 7, Schneider Patrik 5

Ősszel a TAC 27-25-re győzött az Alba Regia otthonában, a tabellán elfoglalt helyezés alapján a mai mérkőzés előtt is a fekete-fehérek voltak az esélyesebbek.

Jól indult a találkozó, hamar megszerezte a vezetést a Tatai AC, a 10. percben már 6-3-ra vezettek a hazaiak. Különösen a két átlövő, Kovácsovics László és Szám Ferenc játszott hatékonyan, Kanyó Bence pedig parádés labdákkal hozta helyzetbe társait. A 22. percben 15-5-ös hazai vezetést mutatott az eredményjelző, a szünetig innen szépített a végig lelkesen játszó vendégcsapat (16-10).

A második játékrész is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, a védekezés továbbra is jól működött, elöl pedig legtöbbször sikerült góllal befejezni a támadásokat. A 40. percben 22-13-ra vezetett a TAC, a Székesfehérvár ekkor újra megrázta magát és 26-20-ra módosította az eredményt. Újabb tatai percek következtek, 29-21-re sikerült ellépni, végül 30-24-gyel zárult a találkozó.

- Örülök a győzelemnek, de nem vagyok teljesen elégedett, hiszen többször vezettünk 9-10 góllal, és ebből csak hat maradt a végére. Igyekszünk minél egyenletesebbé tenni a mérkőzés közben nyújtott teljesítményt, ez az egyik kulcsa a további jó szereplésnek” – mondta a lefújás után Fülöp Péter vezetőedző.