Sport

2014.03.06. 07:31

Magabiztos Grundfos-győzelem Balatonbogláron

Az első félidő közepéig igencsak szenvedett a Tatabánya. A mérkőzés ezen periódusában sokat hibáztak, aztán valamelyest javult a csapat játéka. A második félidőben pedig remekeltek a fiúk.

P.J.

Kézilabda NB I., férfi, 17. forduló
Juniorválogatott–Grundfos Tatabánya 19-27 (10-10)
Balatonboglár, 300 néző, vezette: Felhő, Öcsi.
Grundfos Tatabánya KC: Paul – Törő 1, Bodó 5, Djukic, Mazák 1, Krivokapics 2, Harsányi 11 (5). Csere: Szente (kapus), Pásztor, Diaz, Kiss Á. 1, Kanyó Á. 4, Dénes, Juhász Á., Nagy Sz. 2, Bartók. Edző: Debre Viktor.
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3-3, 11. p.: 7-3, 18. p.: 7-7, 27. p.: 9-9, 38. p.: 10-14, 42. p.: 10-17, 48. p.: 13-19, 54. p.: 14-22, 57. p.: 17-25.
Kiállítás: 8, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 2/0, illetve 5/5.

Az első félidő közepéig igencsak szenvedett a Tatabánya. A mérkőzés ezen periódusában sokat hibáztak a kék-fehérek. Aztán valamelyest javult a Debre-legénység játéka, pontosabbak lettek a befejezések, és masszívabb a védekezés. Ennek köszönhetően a szünetig utolérte a házigazdákat a Grundfos KC.

A térfélcserét követően nagyot fordult a játék képe. A vendéglátók kezdtek kapkodni, gyorsítani a támadások befejezését, miközben a rutinos Tatabánya egyre magabiztosabbá vált, és igyekezett „lecsapni” a válogatott fiataljainak minden bakijára. A játékrész derekára állandósult a Harsányiék öt-hétgólos előnye. A Debre-csapat kiválóan védekezett, és a meccs hajrájában jóformán már csak az volt kérdéses, hogy meglesz-e a két gárda közötti tízgólos különbség. 17-26-nál és 28-17-nél is karnyújtásnyira volt az óhajtott „tízes”, de végét azonban kissé elkönnyelműsködték a vendégek.

Kontra Zsolt, a Tatabánya technikai vezetője: – Örvendetes Paul Teodor remek formája, ismét kitett magért. A két pont pedig két pont… n Petrik J.