2012.07.28. 14:41
Új csapatok a harmadosztályban
Hamarosan megkezdődik a fociszezon megyei csapatainknak is. A jövő hét végén a Szuperkupáért lép pályára a Komáromi VSE és a Sárisáp-TASK, egy héttel rá már Magyar Kupa-selejtezőket rendeznek, 18-án pedig három osztályban bajnoki meccsen indul útjára a labda.
Az első osztályban a tavalyi tizenhattal szemben tizenöt csapat szerepel majd. A Komáromi VSE fellépett az NB III-ba. A második ligából a bajnok Nagyigmánd vállalta a feljutást, a második helyezett Gyermely-Szomor viszont nem. Az utolsó helyen végző Lábatlan kiesett, az Ete SE gárdája pedig első osztályú maradhatott. Az igazgatótól elmondta azt is: a megye I-ben valamennyi csapatnak indítania kell U19-es, U16-os és U14-es gárdát, az U7-es, U9-es és az U11-es együttesekkel részt kell venniük a Bozsik-programban.
A másodosztályban tizenhat legénység próbál szerencsét. A Bakonyszombathely és a Kömlőd esett ki, helyüket a Csém és a Sárisáp második csapata foglalja el. Itt U19-es együttes indítása kötelező, az egyesületeket dönthetnek arról, hogy vagy U16-os, vagy U14-es vagy U12-es gárdát szerepeltetnek. Nem kötelező, de ajánlott a Bozsik-programos részvétel is.
Ha már Bozsik-program: Khéner László megemlítette azt is, hogy a tavalyi szezonban 38 sportszervezet vállalta a szereplést, a most leadott nevezések alapján 50-re emelkedik a szám. Sokat jelentett, hogy a bajnai régió is bekapcsolódik az utánpótlás-nevelők táborába. Az is a változások közé tartozik, hogy a jelenlegi két, komáromi és tatabányai alközpont mellett lesz egy újabb, a harmadikat Dorogon hozzák létre. A hét körzet a tervek szerint kilencre bővül, Dorog, Nyergesújfalu, Kisbér, Oroszlány, Tatabánya, Tata és Komárom mellett Bábolnán és Gyermelyen alakítanak ki központot.
A megyei harmadosztályú együttesek Északi- és Déli-csoportban játszanak majd, a beosztást hamarosan elkészítik. Örvendetes, hogy a csapatok száma emelkedett, 31 együttes csatázik majd a pontokért. Az előző szezonban idény közben visszalépett Súrnak és Héregnek megint lesz gárdája, kisebb kihagyás után újra nevezett a Tatai AC, a tatabányai Vértesi Erőmű és a Pilismarót, először köszönthetik körükben az esztergomi Ferences gimnázium csapatát, amely Hajdu Antal DSE néven szerepel majd. A harmadik vonalban ajánlott tartalék együttest indítani, de nem teszik kötelezővé.
Khéner Lászlótól megtudtuk azt is: hamarosan Ácson és Oroszlányban átadják a 20x40 méteres, villanyvilágítással rendelkező műfüves pályát. Várhatóan ősszel épül ugyanilyen méretű Nagyigmándon, Bábolnán és Tatabányán grundpálya szerepel a tervek között. Az oroszlányiak nagypályát is építenek. Az MLSZ várhatóan az ősszel újabb pályázatokat ír ki, akkor elsősorban élőfüves pályák, illetve öltözők felújítására lehet pénzt nyerni.
A megyei igazgató kitért arra is, hogy az idén 53 sportszervezet venné igénybe a társasági adó adta lehetőségeket, elsősorban utánpótlás-nevelésre, edzői bérekre, automata-öntözőberendezésekre, villanyvilágításra, edzőpályák építésére szeretnék fordítani a pénzt.
Khéner László lapunknak elmondta azt: egy hét múlva új kezdeményezésük lesz, augusztus 4-én a megyei első osztály bajnoka, a Komáromi VSE, illetve a Magyar Kupa megyei döntőjét megnyerő Sárisáp-TASK legénysége csap össze a Szuperkupáért. A mérkőzést 18 órától a koppánymonostori Berecz Dezső-sporttelepen rendezik.
A megyei bajnokságokba nevezett csapatok
Megye I.: Ács, Bana, Bábolna, FC Esztergom, Ete, Kecskéd, Környe, Nagyigmánd, Zoltek SE Nyergesújfalu, Oroszlány, Tardos, Tát, Tokod, Vértesszőlős, Zsámbék.
Megye II.: Ászár, Bokod, Csém, Dunaszentmiklós, Gyermely-Szomor, Kesztölc, Kocs, Koppánymonostor, Lábatlan, Naszály, Piliscsév, Sárisáp II., Süttő, TABAK Tokodaltáró, Várgesztes, Vértessomló.
Megye III.: Csolnok, Annavölgy, Szomód, Vértestolna, Szárliget, Baj KSE, Epöl SE, Bajót, Bajna, Dunaalmás, Héreg, Pilismarót, Tatai AC, Széchenyi TSE Felsőgalla, Hajdú Antal DSE Esztergom, Almásfüzitő, Dad KSE, Vértesi Erőmű, Kisigmánd, Réde SE, Mocsa KSE, Kisbéri Spartacus, Császár, Kömlőd, Bakonyszombathely, Szend, Tárkány, Szák, Don Bosco Súr, Bakonysárkány, Kerékteleki.
K. L. -->