Sport

2012.06.01. 21:22

Tatabányai focista rúgta a győztes gólt a cseheknek

A magyar labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–1-re nyert az Európa-bajnokságra készülő Csehország ellen Prágában. A játszmát az újonc, tatabányai Gyurcsó Ádám lőtte.

Prágában lépett pályára a magyar labdarúgó-válogatott Csehország ellen. A mérkőzést 2-1-re a magyarok nyerték az Eb-re készülő csehek ellen.

Bár eleinte a házigazdák ragadták magukhoz a kezdeményezést, Dzsudzsák Balázs értékesíteni tudott egy szabadrúgást.

A csehek azonban rövidesen egyenlítettek, Michal Kadlec sikeresen belőtt egy tizenegyest. Az első félidő végén 1-1 döntetlennel mentek le a pályáról a játékosok.

A második félidő 65. percében azonban beállt a magyarok egyik újonca, a tatabányai Gyurcsó Ádám. A csere jól sikerült, a meccs lefújása előtt nem sokkal Gyurcsó Dzsudzsák passzából megszerezte a győztes gólt.