Sport

2009.11.02. 11:52

Vereséggel búcsúzott az FC Tatabánya az utolsó hazai bajnokin

Nem sikerült fényesre az FC Tatabánya utolsó hazai bajnoki mérkőzése, megyeszékhelyünk alakulata 1-0-ra kikapott az Ajka csapatától. A következő fordulóban a kék-fehérek nem játszanak.

Hamburger Kinga

A kék-fehérek együttese 1-0-ás vereséget szenvedett az utolsó hazai bajnoki mérkőzésükön az Ajka gárdájától. Nem léphetett pályára Mátyus János, az eltiltása miatt, Szalai Tamás pedig betegséggel küszködött, így hiányoztak a kulcsemberek.

P. Nagy László, a csapat vezetőedzője a találkozó előtt azonban bízott abban, hogy nem a budaörsi formájukat hozzák a fiúk, és győzelemmel sikerül búcsúzniuk.

A 7. percben Farkas János kalandozott az ajkaiak hálója felé, de tizenhat méteres lövését a védők megakadályozták, a kipattanó labdát Kollár lőtte a háló fölé. A 10. percben Németh hárított egy veszélyes támadást. A félidő vége előtt, a 42. percben Mihalecz vezette a játékszert a kapuig, de tíz méterről csak Németh kezét találta el.

A 47. percben Deme próbálta bevenni az Ajka hálóját, de tíz méterről mellébombázott. A 71. percben Ferkó Csaba tizenhat méteres lövését Jánosa ütötte bravúrral fölé. Ezt követően a 82. percben Mihalecz tizenöt méterről vágta be a labdát, és ezzel be is állította a végeredményt, 0-1.
P. Nagy László:

– Nem tudom, mi történt, de ez a csapat nem az, amelyik hetekkel ezelőtt focizott Tatabányán. Hiányoztak a kulcsjátékosaink, de mentálisan sem éreztem azt a tüzet a fiúkban. Néhány hete mindenki az NB I-ről beszélt, el is hitték a játékosok, de ehhez játszani is kellene. Sokkal rosszabb volt ez a teljesítmény, mint amit Budaörsön produkáltak. Nem lehet ilyen meccseken kikapni, ebben a mérkőzésben nem volt benne a vereség. Hévízen nyernünk kell, hogy ne szakadjunk le.

A meccset vezette: Németh Á.

FC Tatabánya: Németh – Almási, Ferencz, Forgács, Megyesi, Kollár, Farkas V. (56. perc Vass), Kovács I. (72. perc Dombai V.), Deme, Ferkó (79. perc Asztalos), Farkas J. Vezetőedző: P. Nagy László.
FC Ajka: Jánosa – Manganelli, Subicz, Pákai, Gunther (88. perc Major), Pothárn, Szabó, Hegyi, Kovács (76. perc Csörnyei), Mihalecz, Gaál (61. perc Horváth). Vezetőedző: Artner Tamás.

Gólszerző: 83. perc Mihalecz Péter.
Sárga lapok: 35. perc Ferencz, 44. perc Ferkó ill. 28. perc Szabó, 31. perc Pothárn.

A forduló további eredményei:
Gyirmót –  ZTE FC II. 1-0, Kozármisleny – Honvéd II. 3-0, Hévíz – Budaörs 3-1, Szigetsztentmiklós – Siófok 0-1, Győri ETO II. – PMFC 1-1, Kaposvölgye – Videoton II. 3-1.