Sport

2009.11.18. 10:34

Az aranyérmes úszónkat köszöntötték

Zámbó Diána paralimpikon úszó élete egyik legnagyobb sikerét érte el: a Tatabányai Vízmű SE versenyzőjének nyakába akasztották az Izlandon, Reykjavikban megrendezett Európa-bajnokság első helyezettjének járó aranyérmet.

Kiss T. József

A fiatal sportolónő 50 méteres pillangó úszásban lett első, majd ezt követően a 4x50 méteres vegyesváltóban  másodikként ért célba társaival. Ugyanezen a versenyen 50 méteres hátúszásban negyedik lett.

Az Északdunántúli Vízmű Zrt. - amely támogatója a TVSE-nek - házi ünnepségen köszöntötte a sportolót. Diána elmondta: eddig öt paralimpián vett részt, egy aranyérmet nyert már váltóban, de a mostani sikernek örül talán a legjobban.