2021.06.02. 11:24
Magyarország 300 ezer vakcinát ad Szlovéniának (videó)
Magyarország háromszázezer adag AstraZeneca-vakcinát adott kölcsön Szlovéniának, hogy fel tudja gyorsítani oltási kampányát – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Ljubljanában, Janez Jansa kormányfővel és Janez Poklukar egészségügyi miniszterrel tartott közös sajtótájékoztatóján.

Forrás: Szijjártó Péter/Facebook
Fotó: KIRALY MARTON KKM
– Nekünk az az érdekünk, hogy a szomszédaink is sikeresen védekezzenek a vírussal szemben, mert minél egészségesebbek a szomszédok, annál nagyobb biztonságban vagyunk mi magunk is – írta közösségi oldalán a magyar külügyminiszter. Szijjártó Péter közölte:
300 ezer vakcinát adunk kölcsön Szlovéniának, hogy ők is fel tudják gyorsítani oltási kampányukat.
„Magyarországon van elegendő vakcina minden regisztrált magyar ember beoltásához, így most már tudunk segíteni másoknak is” – tette hozzá.
– Minél előbb oltanak a szomszédok, annál gyorsabban lehet közlekedni a két ország között, és annál kisebb az esélye annak, hogy megfertőzik egymást – tette hozzá Szijjártó Péter.
Szijjártó Péter szerdán a szlovén EU-elnökség és a magyar V4-elnökség együttműködéséről tárgyalt Anže Logarral, Szlovénia külügyminiszterével Ljubljanában.
– Világszinten sikeres a magyar oltási program akarunk és tudunk is segíteni – írta Szijjártó Péter az átadásról készült videóhoz.
Ország-világ
- Orbán Balázs: tanuláskutató intézet alakult az MCC-ben
- Már huszonkétezer kamasz oltását kérték a szülők
- Áder János: az egyházak társadalmi jelenléte a járvány idején is eleven maradt
- Völner Pál mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész
- V4-Franciaország csúcstalálkozót tartanak Budapesten