Labdarúgás

2022.08.25. 07:17

Utolsóként a Dinamo Zagreb jutott a BL csoportkörébe

A selejtező negyedik, utolsó fordulójának szerdai visszavágóján a horvátok hosszabbítás után 4-1-re legyőzték a norvég Bodö/Glimt együttesét, és az idegenbeli vereség után megfordították a párharcot.

Illusztráció

Forrás: Shutterstock

A horvát Dinamo Zagreb szerezte meg az utolsó helyet a csoportkörben a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A selejtező negyedik, utolsó fordulójának szerdai visszavágóján a horvátok hosszabbítás után 4-1-re legyőzték a norvég Bodö/Glimt együttesét, és az idegenbeli vereség után megfordították a párharcot. A második mérkőzésen a végjátékban dőlt el a továbbjutás, Josip Drmic 117. percben szerzett góljával már a Dinamo állt jobban, majd Petar Bockaj a 120. percben biztosított a főtáblás részvételt a horvátok számára.

A párharcok győztesei a Bajnokok Ligája, a vesztesei pedig az Európa-liga csoportkörében szerepelhetnek.

A BL-főtábla sorsolását csütörtökön, magyar idő szerint 18 órától Isztambulban tartják.

Eredmények, selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók:

Dinamo Zagreb (horvát)–Bodö/Glimt (norvég) 4-1 (2-0, 2-1, 2-1), hosszabbítás után
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 4-2-es összesítéssel.