Női tenisz

2022.07.27. 19:16

Búcsúzott Babosék párosa Varsóban

Babos Tímea, oldalán a norvég Ulrikke Eikerivel a nyolcaddöntőben búcsúzott a 250 ezer euró (100 millió forint) összdíjazású salakpályás varsói tenisztorna páros versenyében.

Babosék a Maja Chwalinska, Jesika Maleckova lengyel, cseh kettőssel találkoztak, és első meccsükön rövidítés végén kerültek játszmaelőnybe. Ellenfelük a folytatásban kiegyenlítette szetthátrányát, majd a döntő rövidítésben is jobbnak bizonyult. Utóbbiban Babosék 5-1-es hátrányt követően még egyenlítettek ugyan (6-6), de onnantól már csak ellenfelüknek volt pontja.

Az egyéni küzdelmekben magabiztos győzelemmel mutatkozott be a hazaiak világelsője, Iga Swiatek, aki az első fordulóban két sima szettben, 1 óra 15 perc alatt bizonyult jobbnak honfitársánál, a világranglistán 82. Magdalena Frechnél.

páros, nyolcaddöntő:

Maja Chwalinska, Jesika Maleckova (lengyel, cseh) - BABOS TÍMEA, Ulrikke Eikeri (magyar, norvég) 6:7 (9-11), 6:3, 10-6 - döntő rövidítés