2021.06.12. 10:27
Nadal elismerte, hogy Djokovic jobb volt nála
Rafael Nadal a tőle megszokott sportszerűséggel nyilatkozott azok után, hogy a világelső Novak Djokovic péntek este elbúcsúztatta őt a francia nyílt teniszbajnokság elődöntőjében.

Spain's Rafael Nadal reacts during his men's singles semi-final tennis match against Serbia's Novak Djokovic on Day 13 of The Roland Garros 2021 French Open tennis tournament in Paris on June 11, 2021. (Photo by MARTIN BUREAU / AFP)
Forrás: AFP
Fotó: Martin Bureau
A Párizsba címvédőként és 13-szoros bajnokként érkező spanyol sztár 2015 óta először kapott ki a Roland Garroson, ezzel együtt úgy fogalmazott: ellenfele megérdemelte a győzelmet.
Nadal elismerte, hogy a remek rajt ellenére ez nem az ő napja volt.
„Olykor nyersz, olykor veszítesz. Megpróbáltam a maximumot nyújtani, de valószínűleg nem ez volt a legjobb napom.
Bár harcoltam, rengeteg munkát beletettem a játékba, de valahogy az ütéseim ma nem voltak olyan hatásosak, mint amilyenek lenni szoktak. Ezzel együtt nagyszerű csata volt”
- mondta a 35 éves teniszező, aki 2005-ben debütált Párizsban, és azóta a mostani a harmadik veresége ott.
A 4 óra 13 perces, négyszettes diadal után a 34 esztendős Novak Djokovic azt mondta, a találkozó benne van a legjobb háromban, amelyet valaha játszott, és soha nem fogja elfelejteni.
„Minden alkalommal, amikor Rafa ellen pályára lépsz itt, tudod, hogy olyan teljesítményt kell nyújtanod, mintha megmásznád a Mount Everestet”
- fogalmazott a szerb teniszező, aki a görög Sztefanosz Cicipasszal játssza majd vasárnap a döntőt.
Utóbbi játékos pályafutása első GS-győzelmére tör, míg Djokovic a 19.-re.
Forrás: MTI
