nba

2021.01.12. 09:20

Nagy meccsen nyert a Portland

A Portland Trail Blazers minimális, egypontnyi különbséggel, 112-111-re győzte le a vendég Toronto Raptorst az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) hétfői játéknapján.

A Portland a negyedik negyed elején még 14 pontos hátrányban volt (82-96), de aztán nagy hajrát produkált az erejével elkészülő, egy nappal korábban is pályára lépett Raptorsszal szemben. A nyerőember a mezőny legeredményesebb kosarasa, a 30 pontos CJ McCollum volt, aki 9.9 másodperccel a vége előtt a találkozó utolsó, fordítást és győzelmet érő kosarát szerezte. A vesztes torontói együttesben Pascal Siakam karrierje első tripla duplájával – 22 pont, 13 lepattanó, 10 gólpassz – vigasztalódhatott.

Jannisz Antetokunmpo 22 pontjából 13-at a második félidőre tartogatott, amelynek végén csapata, a Milwaukee 121-99-re nyert az Orlando vendégeként. A Bucks utóbbi hat mérkőzését tekintve az ötödik győzelmét aratta, a szezont klubrekordot jelentő négy győzelemmel kezdő Magic viszont sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el, legutóbbi hét fellépésén ötödször maradt alul.

Egymást követő negyedik sikerét aratta a Charlotte, ezúttal otthon, a New York Knicks ellen nyert 109-88-ra. A Hornetsben Gordon Hayward 34 pontjából 28-at az első félidőben ért el, míg elsőéves csapattársa, a 19 éves LaMelo Ball – aki két nappal korábban a liga történetének legfiatalabb játékosaként ért el tripla duplát – csereként pályára lépve 14 lepattanójával ebben a mutatóban a mezőny legjobbjának bizonyult.

Kiegyenlített csatát hozott a Cleveland-Memphis mérkőzés: az utolsó két percet 9-1-re nyerte meg a vendégcsapat, amely így tíz ponttal (101-91) bizonyult jobbnak.

Trae Young 26 ponttal és 8 gólpasszal segítette hazai győzelemhez az Atlantát a Philadelphia ellen, a Hawksnak ezzel megszakadt a négymeccses nyeretlenségi sorozata.

Bradley Beal és Devin Booker külön csatáját előbbi duplán nyerte meg: a szerzett pontokat illetően 34-33-ra kerekedett riválisa fölé, míg csapata, a Washington magabiztosan, 128-107-ra győzte le a Phoenix gárdáját.

Legutóbbi hét mérkőzése közül a másodikat tudta megnyerni a Sacramento, amely 127-122-ra kerekedett a Pacers fölé.

A hétfői játéknapra kiírt Dallas-New Orleans összecsapást a hazai csapatban történt újabb koronavírusos fertőzések miatt korábban elhalasztották. A Mavericks vasárnap zárta le létesítményeit, és nem maradt legalább nyolc bevethető játékosa.