Közélet

2010.09.24. 13:56

Kiválasztották a faluközpont kivitelezőjét

Megfelelő ütemben történtek a kifizetések a Héreg-Vértestolna körjegyzőség gazdaságában - derült ki a két falu közös ülésén. A héregiek később önállóan arról is döntöttek, hogy melyik kivitelező dolgozhat majd a faluközpont felújításán.

Mudri A.

Ötvenkét százalékban teljesültek az éves kiadások a Héreg-Vértestolna körjegyzőség első féléves gazdálkodásában, vagyis időarányosan jó volt gazdálkodás – tudtuk meg Dékán János héregi polgármestertől a tolnai közös ülés után.

Csütörtökön önálló testületi ülést is tartottak a héregiek. Ezen elfogadták az első féléves költségvetési beszámolót, amelyből kiderült, hogy bevételi és a kiadási oldal is a tervezetteknek megfelelően alakult. Hasonló megállapításra jutottak a közoktatási intézmények, a Tarjáni ÁMK részeként működő óvoda és általános iskola gazdálkodásáról is.

– Értékeltük a faluközpont felújításának harmadik ütemének közbeszerzési eljárását is. A kivitelezésre öten pályáztak, közülük a legjobb ajánlatot a Magyar Aszfalt Kft. adta. A nettó 67 milliós költségvetés helyett 60 millió forintért vállalták a teljes kivitelezést, és többletvállalásként háromszázöt nap fizetési határidőt biztosítanak. A munkálatok még az idén elkezdődhetnek – tudtuk meg a polgármestertől.

A ciklus utolsó ülésén döntöttek arról, hogy Héreg az idén is csatlakozik a Bursa Hungarica ösztöndíjhoz. Dékán János az ülésen beszámolt a falu vagyoni helyzetéről is, amely az elmúlt négy évben jelentősen gyarapodott, elsősorban a nyertes pályázatoknak köszönhetően. Pozitív eredményként emelték ki azt is, hogy nem volt szükség működési hitel felvételére. A faluközpont építésének megkezdéséhez is rendelkezésre áll a megfelelő önrész.

– A ciklus utolsó ülését tartottuk, és jómagam polgármesterként utoljára vettem részt egy testületi ülésen. Megköszöntem a munkát, az együttműködést a körjegyzőség összes képviselőjének. A tervekhez minden segítséget megkaptunk a testületektől, amelynek úgy gondolom, meglett az eredménye – zárta Dékán János polgármester.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!