2008.06.30. 09:41
Ez már valami! Hetvennyolcezres segélyből élnek a megyeszékhelyen
Az utóbbi időben egyre nagyobb hangsúly helyeződik a szociális támogatások kérdésére. Születtek olyan elképzelések is, hogy az önkormányzatok az anyagi támogatások kifizetését feltételekhez kössék, ugyanis sokan visszaélnek a fennálló rendszer lehetőségeivel, és akadnak olyanok a rászorulók között, akik a segélyezés mellett feketében is dolgoznak. Utánanéztünk mégyénkben mi a helyzet
A tatabányai önkormányzat illetékese elmondta, hogy a tavalyi év folyamán, a rendszeres szociális segély összege 78 166 Ft, , a segélyezettek száma pedig 326 fő volt, vagyis a város teljes lakosságának egy százalékát sem érte el. Únyban, évi brutto 3,5 millió forintot fordítanak szociális segélyre és a támogatottak száma összesen tíz fő. Közülük négy-öt embert tudnak csak rendesen foglalkoztatni, mivel a segélyezettek másik fele – életvitelükből adódóan – nem jelentenek megbízható munkaerőt.
A dadi polgármesteri hivatalban elmondták, a rendszeres szociális támogatás 583 195 forint egy évben, mely általában néhány főt érint. Csupán kevesen, a valóban rászorulók fordulnak segélyért az önkormányzathoz, és aki kéri az meg is kapja.
Kocs terveiban 4,3 millió forintnyi éves szociális segély szerepel, mely tíz-tizenöt munkanélküli személy támogatását jelentené, illetve a rendkívüli segély összege 1,4 millió forint, mely olyan esetekben igényelhető, mint például a temetés. Kérdésünkre elmondták, hogy sokan kihasználják a rendszert, és mellette feketéznek, vannak persze olyanok is, akik alkalmi munkát vállalnak.
Vegyes a hozzáállás az emberek részéről. Tárkány önkormányzata 2007-ben, éves szinten körülbelül 4,5 millió forintnyi összeget fordított a szociális segélyezésre, amely tizenöt- húsz embert érint.