2016.06.19. 15:14
Rommá keresték magukat a szlovák droggal a fiatal dílerek
Rendőrök csempészték be a Tatabányai Törvényszék épületébe azt a fiatalembert, aki feljelentette a vádlottakat kábítószer-csempészés- és eladás miatt. A bíróság tanúként hallgatta ki, de személyi védelem nélkül nem mert megjelenni, mert tartott a megvádoltak barátaitól.
Megerősítette, hogy az elsőrendű vádlottal, F. Szabolccsal gyerekkoruk óta ismerik egymást, jó barátságban voltak. Olyannyira, hogy – elmondása szerint – ő szoktatta rá a kábítószerre. Ezután arra kényszerítették, hogy szintén vegyen részt a drog értékesítésében. Elmondta továbbá, hogy a „pikó” néven ismert kábítószert Szlovákiából hozták be, orvosi fecskendőkben. Egy-egy futár 7-10 naponként érkezett.
Kijelentette, hogy az „üzleti tárgyalásokat” többnyire Szabolcs pincéjében bonyolították le, aki ennek köszönhetően hétköznaponként állítólag 1-1,5 millió forintot is keresett, míg hétvégeken jóval többet. Azt is állította, hogy előfordult, amikor az elsőrendű vádlott az alsónadrágjában szállította a fehér port a megrendelőknek. Ez persze bizonyíthatatlan, az viszont dokumentált tény, hogy a fővádlott fél év leforgása alatt több mint 31 ezer telefonbeszélgetést folytatott mobilján.
A feljelentő-tanú arról is nyilatkozott, hogy voltak olyan vevők, akik betörésekből származó értéktárgyakkal fizettek. Robogókkal, ékszerekkel, kézi szerszámokkal. Szólt arról is, hogy nem egyszer ezernél is több „egység” volt a pincében, ezért szerinte csak azért találhattak jóval kevesebb kábítószert a rendőrök, mert valaki értesítette a vádlottakat a razzia időpontjáról.
A perbeszédek során az ügyész kijelentette, hogy ez a kábítószerügy csak a jéghegy csúcsa. Hozzátette, hogy bizonyítása azért nehéz, mert a fogyasztók önmagukat vádolnák bűncselekmények elkövetésével. Végül F. Szabolcsra fegyház-, T. Károlyra pedig börtönbüntetés kiszabását kérte. Ezzel szemben mindkét vádlott ügyvédje felmentést indítványozott.
Egyikük szerint védence bíróság elé kerülésében meghatározó szerepet játszik az, hogy testvére sikeres vállalkozó, akire sokan irigykednek. Még a rendőröket is meggyanúsította ezzel, mondván, hogy a vádlott jóval fiatalabb náluk, és lényegesen jobb anyagi körülmények között él, mint ők.
A bíróság ezt aligha vette figyelembe az ítélet meghozatalakor, melynek lényege az, hogy F. Szabolcs öt, T. Károly pedig 3 év letöltendő börtönt kapott. A döntés nem jogerős, mert azt mindenki megfellebbezte.
Drog az orvosi fecskendőkben
A vádiratban tényszerűen fogalmazták meg, hogy F. Szabolcs és T. Károly 2012 eleje óta nagy mennyiségben hozott be külföldről metamfetamint tartalmazó, úgynevezett „pikó” nevű kábítószert és azt hónapokon át, folyamatosan értékesítették. A fehér port leforrasztott orvosi fecskendőkben csempészték hazánk területére. Mindegyikbe 0,8 gramm fért, ami pontosan tíz, külön-külön is értékesíthető egységnek felelt meg.Az I. rendű vádlott, F. Szabolcs családi házának pincéjében tavaly augusztusban tartottak házkutatást, ahol nettó 0,54 grammnyi „pikót” foglaltak le. Az ingatlan tulajdonosa bevallotta, hogy több fogyasztóval állt kapcsolatban, akiknek csaknem 500 grammnyi kábítószert adott el. Ez a mennyiség a hivatalos hatóanyagtáblázat szerint meghaladja a jelentős mennyiség alsó határát. A bizonyítási eljárás során kiderült, hogy a II. rendű vádlott, T. Károly is rendszeresen értékesített drogot, amiből nála 7,44 grammnyit találtak. Bár ez nem éri el a csekély mennyiség felső határát, a kábítószer birtoklásának következményeit neki is vállalnia kell.
Az I. rendű vádlott, F. Szabolcs családi házának pincéjében tavaly augusztusban tartottak házkutatást, ahol nettó 0,54 grammnyi „pikót” foglaltak le. Az ingatlan tulajdonosa bevallotta, hogy több fogyasztóval állt kapcsolatban, akiknek csaknem 500 grammnyi kábítószert adott el. Ez a mennyiség a hivatalos hatóanyagtáblázat szerint meghaladja a jelentős mennyiség alsó határát. A bizonyítási eljárás során kiderült, hogy a II. rendű vádlott, T. Károly is rendszeresen értékesített drogot, amiből nála 7,44 grammnyit találtak. Bár ez nem éri el a csekély mennyiség felső határát, a kábítószer birtoklásának következményeit neki is vállalnia kell. -->