Kék hírek, bulvár

2008.06.11. 16:06

Meglőtték a Meggyes-ház felgyújtóját?

Véletlenül meglőtt a Terrorelhárító Szolgálat kommandósa egy elfogott férfit kedden délután Dunaharasztin. A kommandósok egy akcióban vettek részt, mikor az egyik rendőr fegyvere véletlenül elsült. A Független Hírügynökség információi szerint az elfogott férfit az esztergomi polgármester házának felgyújtásával kapcsolatban gyanúsítják. A lövedéktől könnyebben sérült meg az elfogott férfi.

kemma.hu/Független Hírügynökség

A Készenléti Rendőrség tájékoztatása szerint a szervezet Terrorelhárító Szolgálatának kommandósai egy akcióban vettek részt kedden. Az egyik rendőr fegyvere véletlenül elsült és könnyebben megsebesítette az elfogott férfit. A Készenléti Rendőrség parancsnoka kivizsgáltatja az esetet. A történtek miatt az illetékes ügyészség is vizsgálatot indít.
Csecserics István, a Pestvidéki Főügyészség vezetője a Független Hírügynökségnek elmondta, hogy a nyomozóügyészek valóban vizsgálni fogják, hogy milyen körülmények között sült el a fegyver. Ehhez bekérték az ügy iratait a rendőrségtől, de azok még nem érkeztek meg. A vizsgálatot az iratok ismeretében indítják el.

A Független Hírügynökség információi szerint az elfogása közben megsebesült férfit az esztergomi polgármester házának felgyújtásával kapcsolatban gyanúsítják. Meggyes Tamás fideszes polgármester lakótelepi lakása előtt álló, önkormányzati tulajdonban lévő kocsiját április 8-án hajnalban gyújtották fel. Ezzel majdnem egy időben lángra lobbant a külvárosban, Búbánati völgyben épülő, már majdnem kész háza is, több milliós kára keletkezett. A gyanúsítottakat a Független Hírügynökség információi szerint kedden elfogták, a Nemzeti Nyomozó Iroda egyelőre csak annyit közölt, hogy csütörtökön részletes tájékoztatást adnak az ügy fejleményeiről.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!