2010.09.21. 11:33
Rendőri provokáció: tiltakoztak, változik a módszer
Mégsem provokálhatják majd színlelt vesztegetési kísérlettel a rendőrség belső bűnmegelőzési szolgálatának emberei a rendőröket. A tervezett törvénymódosítás ellen a szakszervezetek tiltakoztak, a belügyi tárca módosította saját javaslatát - írja a Népszabadság.
Módosítaná a tervezett megbízhatósági vizsgálat szabályait a Belügyminisztérium – legalábbis a rendvédelmi csomag szakszervezeteknek átadott újabb változata szerint.
Az eredeti javaslat lehetővé tette volna, hogy a rendőrség belső bűnmegelőzési szolgálata egy-egy ilyen vizsgálat során akár színlelt vesztegetési kísérlettel is provokálhasson. Tehát szabálysértéssel vagy kisebb súlyú bűncselekmény elkövetésével csalnák csapdába a rendőrt.